Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire való a gépekbe az SSD?...

Mire való a gépekbe az SSD? Mi az értelme?

Figyelt kérdés
Hogy gyorsabban boot-oljon be meg kapcsoljon ki? Azt is olvastam hogy hamar tönkremennek...ezenfelül mi ami mellette szól? Van értelme? Nektek van a gépetekbe?

2013. febr. 2. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
nagyon sokat segit, gyorsabb bekapcsolás kikapcsolás, programok megnyitása, egy 30e. körül nagyon jókat lehet venni, sok értelme van és sokkal gyorsabb az adatátvitel
2013. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Osynho ***** válasza:
35%

Minden merevlemezzel kapcsolatos művelet sokkal gyorsabb, mint egy hhd-vel. Programok indítása, honlapok betöltése, minden. Azonnal reagál a kiadott utasításokra gép. Ezt a sebességet semmilyen processzor, vga, vagy ram nem tudja megadni, tehát megéri. :)


A hamar tönkremennek az sok évet jelent, tehát nem érdekel.


Nekem egy 65gb-os Samsung 830-am va, jó cucc. :)

2013. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Osynho ***** válasza:
*64gb :)
2013. febr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Nekem 256 GB-os Samsung-om van, minen programot azonnal indítja nem kell várni egyáltalán, játékokat is azonnal betölti. Gépem 7 mp alatt kapcsol be, 3 mp alatt kapcsol ki,

És már megvan több mint egy éve

2013. febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Osynho ***** válasza:
35%
Utolsó: milyen konfigban, milyen beállításokkal, milyen oprendszerrel 7 sec a gép felállása? A gomb megnyomásától 7 sec, vagy a win töltésének kezdetétől?
2013. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a Win betöltésétől kezdve, az összes auton induló progi betöltése végéig.
2013. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egy SSD elsődleges merevlemeznek, ugy értem pl C meghajtónak a Win számára tökéletes. Egy átlagos HDD sebessége kb 200 MB/s , egy SSD-é még a gyengébbeké is kb 500 MB/s, + mivel nem egy mozgó lemezről van szó, hanem egy flash alapu memóriáról, az adatelérés borzasztóan gyors. Minden tekintetben megéri megvenni.
2013. febr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Osynho ***** válasza:
35%
Nem a szekvenciális adatátvitel a lényeg, hanem az elérési idő, ami töredéke egy hdd-nek.
2013. febr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Na igen, de ha azt vesszük minden tekintetből jobb egy HDD nél, és ez a lényeg. Pl tárolási kapacitását nézve elég drága lenne egy 500 GB os SSD egy 500 GB os HDD hez képest, de tárolni ott a HDD :)
2013. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gomb megnyomástól 7 mp programok betötltésével együtt

Konfigom:

Vga: Sapphire HD7970

Cpu: AMD FX8350 4ghz

Ram: Corsair CL9 1333 mhz 16GB

Alaplap: Asus Sabertooth 990FX R2.0

HDD: Western digital 2 gb 7200rpm

2013. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!