Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elbírja a tápom a videokártyát...

Elbírja a tápom a videokártyát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Radeon HD7770-DCT-1GD5 videokártyát és arra lennék kíváncsi, hogy elbírja-e a tápom és kompatibilis lesz-e a gépemmel. Esetleg ha ebben a kategóriában tudtok jobb VGA-t, akkor más is szóba jöhet. :)

Gépem adatai:


- Cooler-Master GX-Lite 500W

- Asus P8H61-M LE/USB3

- Intel G860

- 4Gb DDR3/1333 (később veszek mégegy 4Gb modult)

Még egy fél Tb-s vinyó és Dvd író van a gépben.

Későbbiekben még plusz vinyó(k) is lesznek benne, blue-ray író, valamint PCI csatlakozós stúdió hangkártya. Ezekkel nem tudom mennyire kell számolni. Remélem megadtam minden szükséges adatot és elbírja a gépem.

Előre is köszönöm a segítséget!



#Radeon #500W #GX-Lite
2013. febr. 2. 13:38
1 2
 1/11 Osynho ***** válasza:
Az a gép 120-140W-ot fog enni játékok alatt. Ebből nagyjából sejtheted, hogy elbírja-e az 500-as táp. :D
2013. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A videokártyának, 6 tűs csatlakozó kell és ezen keresztül 150watt. Azt sajnos nem találtam meg, hogy a táp ezen keresztül mennyit tud leadni. A csatlakozóból van kettő is, csak le tud adni annyit, de biztosra akarok menni :)
2013. febr. 2. 13:46
 3/11 Osynho ***** válasza:
Ezt nem tudom honnan vetted. Alapból, 1db 6 tűs csatin nem mehet annyi áram. A 7770-esnek 80W a tdp-je, amit max bencmarkok alatt fog megközelíteni (pl furmark).
2013. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elbírja,ezzel nem lesz gond,bár az a táp elég rossz választás volt.
2013. febr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hivatalos oldalon olvastam: "up to 150W1 additional 6 pin PCIe power required"

De ha elbírja, akkor rendben.

Köszönöm a válaszokat!

Így utólag olvasom, hogy a tápot, több helyen is szidják, de nem tudom, hogy miért.

Semmi hangja nincs, minden bekapcsolásnál megijedek, hogy tönkrement a gép :)

(vinyó a leghangosabb)

Ráadásul gyakori áramszünet van és (lekopogom) eddig soha nem kapcsolt ki a gép.

2013. febr. 2. 14:00
 6/11 A kérdező kommentje:

Ezt a hangnemet kikérem magamnak!

Még ha hülyeséget mondtam volna, akkor is normálisan is lehet válaszolni. Ha nem tudsz érdemben válaszolni, akkor ne tedd! Köszönöm!

A másik: három asztali számítógép működik egy szobában, egy újabb és egy elég régi konfig. Áramszünet esetén mindkettő újraindul, minden alkalommal, de az említett gép soha.

Biztos én csinálok valamit rosszul! :)

Vagy nem áramszünetről van szó, hanem áramkimaradásról, esetleg csak áramingadozás. Nem tudom melyik a megfelelő szó vagy melyik jelenség szokott előfordulni. Ha mindenhez értenék, nem lennék itt ;)

Még azt is megjegyezném utólag, hogy az egyik gép, szünetmentes elosztós-tápegységen keresztül üzemel.

2013. febr. 2. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem,hogy a Codegen és társai közé kell sorolni azt a tápot,hanem azt,hogy az áráért képest nem túl jó választás.Jobbat is lehetett volna választani annyiért,na de mostmár lényegtelen.


Tessék,egy kérdés,Hart pontosan leírja,hogy miért nem ajánlott kategória.És amit Hart mond,az úgy is van,főleg tápok terén.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__3..

2013. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, értem én. Igazad van, nem is neked szántam az 'anyázást'.

Más tápot raknék bele, így utólag. Bár semmi rosszat nem tudok rá mondani, és olcsón hozzájutottam, bár konkrét árra már nem emlékszem.

Az egész gép (monitorral), alig lett 100e-nél több.

Elég jó konfig azért, videokártyával még játszogatni is tökéletesen tudok majd :)

2013. febr. 2. 17:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem nekem szántad. :)


Nem azt akartam mondani,hogy cseréld le,mostmár ha megvan,akkor jól van az úgy,azért mégsem gépgyilkos tápról van szó.Persze ahogy olvashattad,az 500-as CM Lite átlépte a szabványkeretet itt-ott,ami tényleg nem túl jó.

2013. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hétköznapi használatban áramszünetnek hívnak mindent. A több órás áramszünettől kezdve a pillanatnyi áramkimaradásig. (ha téves, akkor is így használja az átlag ember, én is. Elnézést ha vétkeztem)

Viszont azt gondolhattad volna, hogy pillanatnyi kimaradásról van szó ha egy mezei táp tovább üzemel. Itt viszont már nem kérdés, hogy ki a hülyébb.

Ahogy látom máshol is korrekt válaszokat adsz. Így tovább!

2013. febr. 2. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!