Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most i5 3470-et gyári hűtővel...

Most i5 3470-et gyári hűtővel kell pasztázni vagy nem? Youtube-on láttam videókat ahol pasztázzák gyári hűtővel és láttam olyat is ahol nem (gyári hűtő )

Figyelt kérdés
2013. febr. 3. 14:15
 1/5 csacsi2 ***** válasza:

Van aki nem pasztáz, de érdemes a hőelvezetés miatt.

Ha profi munkát akarsz használj pasztát!

Ha nem használod akkor sem fog "belehalni" viszont jobban meklegszik, így az életteretama is kevesebb lehet!

2013. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem i5 3330-nál a gyári hűtőn egy kemény sz@r volt, azt leszedtem, és raktam rá újat, és most Far Cry 3-nál Ultrán nem megy 45 °C fölé!
2013. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésedre választ is kapj a gyári hűtőn alapból van paszta.
2013. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg úgy érdemes hogy nem szedem le a gyári pasztát és én még rakok rá ?
2013. febr. 3. 20:02
 5/5 csacsi2 ***** válasza:

Ha van jobb pasztád mint a gyári akkor cseréld le! Amúgy meg nem atomfizika. A lényege, hogy a két felület között ne legyen levegő, ami ugyebár szigetel. Ne rakd vastagon mert a paszta nem olyan jó hővezető mint a fém így ha vastagon van az is szigetel.

A jobb hővezető paszták nem olcsóak esetenként ezüstöt tartalmaz a jobb kővezetés miatt. Ez az érték (W/mK) rá szokott írva legyen a tubusra. 200 huf -tól 1500 ig találsz.

9W/mK érték már a minőségi kategória, viszont a paszták max 3-6 °C -ot csökkentenek.

2013. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!