Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott 1 acer aspire 5750zg...

Adott 1 acer aspire 5750zg laptop 1 core i5 ös procival turbózva a gond a kövekező. Turbo boost nem működik! Bioszban a proci max teljesítménye 2.5ghz elvileg felhúzható még, de mégsem csinálja amikor kell. a proci ez. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

[link]


Bios frissítve van, windows 8 operációs rendszerr van a gépen.



2013. febr. 5. 08:51
 1/2 suviking ***** válasza:

Lehet hogy én tudom rosszul, de úgy emlékszem, hogy az i7 és az i5 között az a különbség, hogy az i7 turbózható, az i5 pedig nem, tehát az én ismereteim szerint az i5-ös procid nem turbózható.

Nekem amúgy i7 van, 2,4 GHz, 3,4-ig pörgethető túl, de ezt a turbózást magától megcsinálja a gép, amikor szüksége van rá, tehát van hogy csak 1,15 GHz a procifrekvencia, de pl renderelésnél magától feltolja 3,3 - 3,4 GHz-re

2013. febr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

üdv. szerintem is rosszul tzudod

Max Turbo Frequency 3.2 GHz

tudom hogy automatán kéne hogy csinálja a turbot, de nem csinálja, pedig terhelve van

2013. febr. 6. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!