Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe a gépházba milyen rendsze...

Ebbe a gépházba milyen rendszerhűtőt tegyek?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a ház.

- opcionálisan beszerelhető 2 darab 12cm-es ventilátor felül

- opcionálisan beszerelhető 1 darab 12cm-es ventilátor elöl

- opcionálisan beszerelhető 1 darab 12cm-es ventilátor alul

- 1 darab nagy teljesítményũ 12cm-es kék ventilátor hátul (120x120x25mm, 1300rpm, 17dBA) van már benne.


Ezeket néztem ki elsőre:

[link]

[link]

[link]



Ha már hátul van egy nagy kék venti, akkor gondolom felülre is célszerű lenne a két nagy ventinek kéknek lennie, hogy esztétikusabb legyen.

Teljesítménybe viszont nem tudok dönteni a két kék között.

Ti melyiket választanátok, és miért?



2013. febr. 6. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
A Coolink Swif 2-k nagyon jók és a thermaltake/noctua ventik is, halkak és jól hűtenek. Revoltecet tuti nem vennék akkor már inkább a cmet. Ha nincs meg a ház akkor szerintem egy TT MS-sel jobban járnál, mert többet tud (pl. us3.0, nagyobb cpu coler hely, stb.).
2013. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy a kék Coolermaster venti legyen:

- majdnem 2x gyorsabban forog, mint a Revoltec

- márkásabb

- nem mellesleg szerintem jobban is néz ki

- olcsóbb 27 FT-tal :DD

- nekem is 2 ilyenem van (igaz pirosban), és nagyon meg vagyok elégedve velük

2013. febr. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:

Szerintem először pakolj bele minden kötelező darabot, (alaplap, táp, videokari, processzorhűtő, merevlemez optikai meghajtó, memóri) utána tervezd meg, hogy merre fog áramlani a levegő a házban, és hol kell segíteni neki.


Minden ventilátor zajt kelt és ezen felül ha rossz helyre vannak betéve, akkor egymás ellen is dolgozhatnak.

Vagyis ha rosszul vannak beszerelve akkor lehet, hogy csilivili lesz a gép mindenféle fényekkel (mint húsz éve a mindenhol villogó középszerű hifitornyok), csak éppen arra nem lesz jó amire való.

2013. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3.válaszoló!


A PCX-ben fogok egyszerre mindent megrendelni, és ők fogják összeszerelni. Sajnos így nincs rá lehetőségem, hogy megtervezzem a hűtést. Nem a csili-vili kinézet a lényeg, hanem a teljesítmény, csak, ha már rendelkezik a ház egy kékkel, akkor passzoljon hozzá a többi is...

Remélem, hogy a ház tervezésénél odafigyeltek arra, hogy a ventik ne egymás ellen dolgozzanak.

2013. febr. 6. 20:27
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


Erre gondoltál?

[link]

2013. febr. 6. 20:34
 6/7 A kérdező kommentje:

vagy erre:

[link] ??


Ez tetszetős, és jónak is írják...

2013. febr. 6. 20:37
 7/7 hypno ***** válasza:

#4 Nem az én gépem lesz. :)


Majd találkozunk itt a fórumon, ha mégsem arra megy a levegő, amerre eredetileg gondoltad. :D

2013. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!