Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop áramellátás?

Laptop áramellátás?

Figyelt kérdés

Hülyén fog hangzani, eléggé tapasztalt vagyok sok mindenben laptopok terén. Bővítettem már memóriát, HDD-t, tudom mi a jó config, és azt is, hogy melyik laptop milyen anyagminőségű.


De ezeket vagy csak olvastam, vagy ismerősnek csináltam. Nekem még sose volt laptopom, de tervezek egyet megvenni még ebben a félévben.


Viszont nem értem pontosan a működtetését. Van egy akkumulátor, ezt értem. Ehhez viszont van 2 kábel. Egyik a hálózati adapter a másik a töltő.


A kérdéseim:

- miért szedték ezt két részre, miért nincs egybe, mint pl. a nyomtatónál? A könnyebb hordozás miatt?

- ha kiszedem az aksit, úgy most probléma ha áram alá helyezem a gépet? Egyik helyen azt írják igen, másik helyen azt hogy nem?


De nem értem igazából az egészet. Ha használom a gépet konnektorból, ugyanúgy az aksin keresztül megy a gép az áram alá nem? Vagyis tökmindegy hogy aksit fogyasztom vagy áramról kapatom az "áramot", mert mind2 ugyanúgy nem kíméli az aksit.


Valaki felvilágosítana erről kicsit pontosabban? Köszönöm.



2013. febr. 9. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában 1 tápellátásra szolgáló kábelt kapsz a géphez. Magasabb kategóriában el tudnám képzelni, hogy mondjuk pótakkuhoz adnak külön töltőt is, de ez nem jellemző.

A legoptimálisabb ha:

- a laptopban van folyamatosan az akkumulátor

- amikor lehet kábelről használod.

2013. febr. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

mindenhol 2 van ahogy néztem, de ez a kettőt egybe kell dugni, úgy lesz 1. Csak azt nem értettem miért van külön:


[link]


[link]

2013. febr. 9. 19:15
 3/9 anti paladin ***** válasza:
Melegedés, súly és helyhiány miatt.
2013. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ehh... ez nem két külön egység, az egyben van. #3 leírta, hogy miért.
2013. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért van 2 kábel, mert könnyebb gyártani, illetve gondolom egy 230-ra készült kábelnek mások a követelményei is. Plusz ahogy elnéztem általában "standard tápkábel" jár hozzájuk, amit akár az asztalimba is betolhatnék. Szóval a modularitás miatt is lehet.

Ha kiszeded az akkut, a géptökéletesen fog menni hálózatról, azzal nem lesz gond.

Ha hálózatról használod és benn van az akku, akkor sem kell aggódnod, nem "ugyanúgy az aksin keresztül megy a gép az áram alá", hanem a vezérlő-elektronika mondja meg, hogy mikor kell tölteni. A mai laptopok már kímélik az akksit.

G.

2013. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor ez valahogy úgy lehet, hogy amikor bekapcsolom, megpróbálja érzékelni a gép, hogy csatlakoztatva van-e a hálózathoz, ha nincs, akkor indul be az akkumulátor.
2013. febr. 9. 20:18
 7/9 A kérdező kommentje:

Mondjuk az még érdekelne, hogy mi történik akkor, ha bekapcsolom, majd bekapcsolt állapotban dugom hálózatra?


Vagy:


Ha bekapcsoltam hálózati csatlakozóval, de működés közben kihúzom?

2013. febr. 9. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem dugtad be a hálóba, addig az akkuról megy, utána feltölti, majd készenlétbe rakja.

Megy tovább akksiról. Nem kell neki szólni, hogy "Hé, lapos, kapcsojjá' akksira mer' kihúzom a tyúkbelet!", tudja az magától is, hogy mit kell tennie.

G.

2013. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

Mondjuk az még érdekelne, hogy mi történik akkor, ha bekapcsolom, majd bekapcsolt állapotban dugom hálózatra?

Vagy:

Ha bekapcsoltam hálózati csatlakozóval, de működés közben kihúzom? "

semmi nem történik,megy simán tovább minden,

2013. febr. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!