Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XP Nem telepíti a Merevlemez...

Csacsi2 kérdése:

XP Nem telepíti a Merevlemez vezérlőt (hibakód:28)! Miért?

Figyelt kérdés

Op.: XP-SP3

felismeri, használható, viszont ismeretlen eszközt ír!

Induláskor a hardver frissítése varázsló elindul és nem tudja telepíteni az eszközt (lemezmeghajtó)

"Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)"


[link]


Az eszközkezelő illesztőprogramfájl adatainál írja:

PartMgr.sys (Microsoft)

[link]

Sehogy nem telepíti az eszközt!



Merevlemez típusa:

Barracuda 7200.9 802110 -ST3802110A (UDMA5)

Csatoló:

Ultra-ATA/100

Pimary IDE Slave


továbbá:

Primari IDE Master (rendszer)

QUANTUM FIREBALL EX6.4A (UDMA2)

Csatolo Ultra-ATA/33


IDE ATA/ATAPI Vezérlő:

ALi M5229 PCI Bus Master IDE Controller

Elsődleges Ide csatorna

Másodlagos Ide csatorna


[link]


hogyan lehetne megoldani, hogy mint a többinél (Szabványos lemezmeghajtó)-t írjon az ismeretlen eszköz helyett?

Hogyan lehetne lefrissíteni az eszközt, honnan szerezzem be, vagy egyáltalán mit tegyek?

Válaszokat előre is köszönöm!


8Kérlek hanyagoljátok a vegyél másik merevlemezt mert lassú a másik hacsak nem vesztek nekem!)



2013. febr. 11. 18:30
 1/2 A kérdező kommentje:

A probléma okára sajnos nem sikerült rájöjjek, viszont egy tavalyi mentésem -ről visszaállítva jó lett, tehát az XP -volt a ludas, annak valamelyik sérült, hiányzó összetevője!

Azért ha valakinek van ötlete mi okozhatta írja le!

2013. febr. 14. 17:23
 2/2 A kérdező kommentje:

Most elkészítettem az árnyékmásolatot, megcseréltem a 2 merevlemezt és ismét előjött a hiba.

Induláskor előjön az új hardver varázsló és a merevlemez nevével, a továbbra klikkelve nem lehet telepíteni az eszközt ír. Működik rendesen csak felkiáltójeles eszköznek jelöli. Egyéb lemezkezelő programok mindent tudnak róla és felismerik, csak az xp -nem. Ezért gondolom, hogy valami a regisztrácíós adatbázisban, vagy az oprendszer driver -einél hiányozhat valami. Nem tudom segítsetek megoldani a problémám. A multkori visszaállításom már nincs meg. Érdekel minden ötlet, buhera, akármi!

Válaszokat köszönöm szépen!!!


(Jumper-elés jó,bios-ban minden rendben,bekötés szakszerű)

2013. máj. 24. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!