Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az, ami igazán szükséges a...

Xixa_xixa kérdése:

Mi az, ami igazán szükséges a Photoshopnak és úgy egyáltalán a komolyabb Adobe programok (pl. Premier) kiváló futtatásához, nagy méretű fájlok esetén? Értem itt pl. a fotózás terén, hogy 20+ megapxilesek képek, egyszerre akár 10-15 feldolgozása.

Figyelt kérdés

A gép, amit tervezek venni:

i7 3930K (processzor mennyire számít) és hozzá egy alaplap

16, de lehet 36 GB DDR3 (elég lehet a 16 GB is?)

512 GB SSD

... a grafikus kártya, nem tudom milyet kellene. Játékra egyáltalán nem használnám a gépet, szóval ha a PS-nak nem kell erőmű, akkor ami elegendő...



2013. febr. 11. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Proci és a ram. Amit írtál tökéletes. Még a 16gb is elég!
2013. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az jó, mert reméltem nem kell valami erőmű. Így akkor lehet valami passzív kártyát nézek megjelenítőnek.
2013. febr. 12. 00:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Az új PS, LR kihasználja a videóprocesszort, és videómemóriát is ha van. Ha nincs komoly videókártyád, akkor is megy, de ha van akkor sokkal jobban megy. :)
2013. febr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rendszer követelmények

[link]

Windows

• Intel ® Pentium ® 4 vagy AMD Athlon ® 64 processzor


• Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 3 vagy a Windows 7 Service Pack 1. Adobe ® Creative Suite ® 5.5 és CS6 alkalmazások is támogatják a Windows 8.


• 1 GB RAM


• 1024x768 felbontású képernyő (1280x800 ajánlott) 16 bites színmélységű és 256 MB (512 MB ajánlott) VGA-RAM


• OpenGL 2.0-kompatibilis rendszer

[link]

2013. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit írtál az OK!

Ajánlott videokártyák:

[link]


Egy K5000 vagy esetleg egy 2000-es elég lenne.

2013. febr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 3/5: aha, akkor érdemesebb valami komolyabbat.


# 4/5: a rendszerkövetelmény egy dolog, elmegy a PS a mostani gépemen is, csak ne mindegy, hogy miként és mennyit bír.

Itt 1GB memóriát írnak pl. és nekem a 4-nél is sokszor kiírja, hogy nem elég... Amikor 5+ kép egybedolgozása vagy nagyobb TIFF fájlok kidolgozása megy sokszor szívok emiatt.


# 5/5: Ahogy nézem ezek a quadrok elég jók a célra. Akkor lehet nem fogom rá sajnálni a pénzt, hosszú távra tervezek.

2013. febr. 14. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!