Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne (volna értelme)...

Érdemes lenne (volna értelme) így keverni a RAM-okat?

Figyelt kérdés

Van 2X2GB DDR3-as RAM-om 1600 Mhz (corsair XMS3)és mikor vennék 1 új gépet,akkor még vennék hozzá 4X4 Gb-ot, ugyan ebből a márkából/ugyan ezekkel a paraméterekkel.

Növelne ez a teljesítményen v csak úgy lenne jó ha mondjuk 3X4GB lenne v pl 6X2 GB lenne?

Tudom h jelentősen nincs kihasználva a 4GB feletti RAM mennyiség.De manapság már nem ritka a 8Gb v annnál több.Teljesen új konfigom lesz és úgy gondolom h ehhez dukál a 8GB RAM,de ha már megvan ez a 2X2 Gb régi,akkor miért ne lehetne hozzá csapni?!


2013. febr. 15. 11:52
 1/5 Osynho ***** válasza:
4x4gb az 16gb. Felesleges a legtöbb esetben. 6 hely viszont biztos nincs az alaplapodon :)
2013. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

4X4 az 16 az igaz,szóval rosszul fogalmaztam.Tehát 4GB meg 4Gb.(2X4GB)összesen 4 helyre van szükség.A 2gb + 2Gb-nak és a 4GB meg 4GB-nak.

Itt az a kérdés h lehet-e teljesítmény növekedést elérni így...fontos e az mondjuk h 3 4Gb-os RAM legyen a gépbe v ha mindenképp 12 Gb kéne(mellesleg nem kell csak akkor nem adnám el a meglévő RAM-okat)h 6*2GB.Lehet e keverni a 2 mennyiséget(2*4+2*2) v amúgy is csak mondjuk a nagyobb teljesítményű 2*4Gb-ot használná?

2013. febr. 15. 12:56
 3/5 Osynho ***** válasza:
Elég zavarosan. érthetetlnül fogalmazol, de háromszori elolvasás után talán értem mit szeretnél. Páros számú modul az ideális. Tehát vegyél még 2x2 gb ugyan olyan ramot, mint amid most van és kész.
2013. febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kössz a választ.Hát nem tudtam jobban megfogalmazni, sajnos.
2013. febr. 15. 13:25
 5/5 Osynho ***** válasza:
Semmi gond. :) 8gb ramnak elégnek kell lennie, azonos moduloknál pedig nem lehet gubanc.
2013. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!