Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD:8 mag,4 GHz Intel:4...

AMD:8 mag,4 GHz Intel:4 mag,3,4 GHz És mégis az intel jobb, ez hogy van?

Figyelt kérdés

AMD-re példa (csak találtam egy linket)

[link]


Intel-re példa [link]


És a gyakorlatban aztmondják hogy sokkal, de sokal jobb (ha annyival enm is de jobb) az Intel. Na most akkor?!

Válaszokat köszi :)



2013. febr. 20. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A mag és az órajel nem minden. Ez ennél sokkal bonyolultabb.

Intel: [link]

AMD: [link]

2013. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Valóban erősebb az intel, mivel abban erősebbek a magok és az fx-ek modulokból állnak tehát az a 8 mag nem tekinthető teljes 8 magnak. Egyébként nem mindenben erősebb az i5, mert pl renderelésben megveri az fx, illetve olyan programokban ahol kihasználható a több mag, persze játékban az i5 jobb (full hd alatt).
2013. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt az órajel csak egy architektúrán belül hasonlítható össze, más esetben nem jó a teljesítmény összehasonlítására. Az FX procik magas órajelre vannak tervezve, ott hozzák a kellő számítási teljesítményt (felépítésbeli okok miatt). Intelnek is volt "ilyen" architektúrája a Pentium 4 esetében (mai napig a Netburst aka P4 az egyik legrosszabb hatékonyságú felépítés órajel/teljesítmény függvényében).

Másrészt a FX-8000-es széria nem teljes értékű 8 magos proci, hanem egy 4 modulos egység, amikben modulonként található 2 integer feldolgozó egység, amik közös erőforrásokon osztoznak. Az AMD ezzel az architektúrával a klaszter alapú többszálú feldolgozás mellett tette le a voksát, ami fél úton van a Hyperthreading és a valódi 2 mag között.

A másik közrejátszó tényező az FX procik teljesítmény ingadozásánál, hogy 8 szálat nem sok alkalmazás képes kihasználni. Vannak olyan területek, ahol az FX8350 képes befogni egy i7 3770k-t, de átlag teljesítményben egy i5 3570k-val van pariban.

[link]

Az Intel jelenlegi felépítése CPU fronton elég fejlett és gyártástechnológiában is elhúzott az összes félvezető gyártótól. A Sndy/Ivy bridge egységek egy szálas teljesítmény igen combos és remek fogyasztási adatokkal is rendelkeznek.

Mint láthatod az AMD megpróbál árban kompanzálni, így forint/teljesítmény viszonylatban mondhatni jól állnak.

Véleményem szerint egy ésszerűen túlhajtott FX-6300 proci (mert FX procit nem tuningolni vétek) az átlag felhasználók igényeit simán kielégíti és jelenleg a 3 modult (6 szál) is könnyebb kihasználni, mint a négyet.

Az FX procikat a jövőben folyamatosan csiszolgatják, de jelen esetben ha azonos órajelen 20-30%-kal nagyobb teljesítményt produkálna ez a generáció (vagy ennyivel magasabb órajelet lehetne elérni) és a terhelt fogyasztása szignifikánsan csökkenne, akkor sztem egy elég sikeres termék lenne az FX. A jövőben ugyan elérheti ezt a szintet, de addig az Intel sem fog tétlen ülni.

Egyébként az AMD már szinte csak az APU egységekre fókuszál...

2013. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a 8 mag nem 8 mag. 4 blokk 4 teljes ertékü mag és 4 csökkent. Nagyon csökkent. 1/4 annyit tud mint egy teljes értékü. A 4 csökkent tud 1 teljes értékü mag erelye. Csak segít neki a munkában
2013. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(mert FX procit nem tuningolni vétek)


Ha dolgozol vele akkor az, ha húzod hibázik, ha hibázik annak nem örülsz.

2013. febr. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!