Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit kezdjek 3 db szervergéppel?

Mit kezdjek 3 db szervergéppel?

Figyelt kérdés
Tegnap a cégnél, mikor indultam volna haza, elém toltak 3 szervert. Kérdezték, hogy kidobják, vagy hazaviszem-e őket. Persze nem volt szívem kidobatni, így elhoztam őket.. Kérdés: Mire jó egy ilyen, mire tudnám használni? Azthiszem mindegyik 1-4 db 1 TB-os lemezt tartalmaz. Mennyi a fogyasztása és mekkora a hangja egy ilyennek?

2013. febr. 26. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég sok mindentől függ, mert nem csak egyféle "szerver" létezik a világon. Próbáld ki őket otthon, köss be egy fogyasztás mérőt és megtudod.

Amit én csinálnék: a TB-os lemezeket vagy megtartanám saját célra, vagy pár helyen átfurnám őket (elég gáz, ha minden nyom hozzád vezet, amikor az a kérdés, hogy érzékeny információk, hogy szivároghattak ki).

A szervereket szétszedném és feltenném aukciós oldalra.

2013. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anti paladin ***** válasza:
Mindkettő változó. Típus alapján kellene utánajárni.
2013. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyet kapcsolj be és ad ki kibérelhető szervernek. A pincében jó helye lesz.
2013. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Valami profi cég gondoskodott a lemezek "ártalmatlanításáról", jegyzőkönyv készült róla. Persze nem fizikailag végezték ki őket, hanem profi programokkal. Ezen én is gondolkoztam, hogy esetleg mondjuk ismerősöknek kiadhatom mondjuk cloud szervernek. Másnak nem nagyon merem bérbeadni, mert nem szeretném, ha éjszaka megjelenne a TEK, hogy pár terrányi illegális tartalmat találtak a szervergépeken. Cégeknek semmiképpen, nem tudom sehogyan garantálni az üzembiztonságot, vagy a redundanciát. 120 mbit/secundumos netem van, szerintetek mondjuk tárhelyszolgáltatásra jó lenne? Azthiszem rackszekrényeket is selejteznek, majd utánanézek. :) A "sufniban" lennének elhelyezve. Ne egy romos viskónak képzeljétek el, hanem a házzal együtt lett építve egy 10-15 m2-es tároló. Zárható, nem ázik be és a szellőzése jó, nyáron hűvös (elszívó is van), de télen félek, hogy elég hideg lesz a szervereknek (kb. 5-10 fokkal van bent melegebb, mint a kinti hőfok), de szerintem meg tudom oldani, hogy megfelelő legyen a hőfok. Ja, a sufniban csak a kerti gépek, pár bútor és a szerszámaim vannak. Az UTP kötést 10 perc alatt megcsinálom, hiszen a szomszéd szobából kell átvezetni kb. 1,5 métert. Szóval, megcsináljam?:)
2013. febr. 26. 21:10
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja, DELL, vagy HP szerverek, lehet hogy vegyesen. Holnap du. megnézem a pontos típust!
2013. febr. 26. 21:11
 6/11 anti paladin ***** válasza:

A kinti elhelyezés problémás lehet, páralecsapódás miatt, bár ez csak tipp.

A felhős dolog sztem nem éri meg. Manapság nem nagy dolog összekapni pár tíz, esetleg 100 giga tárhelyet ingyen és mindezt úgy hpgy egy ilyen helyen valszeg nagyobb biztonságban vannak az adatok pont a redundancia miatt.

A neted letöltése hiába 120 Mbit, ha a garantált feltöltés ennél sokkal kevesebb. Ha pl. öten akarnak egyszerre letölteni tőled, valahol a béka segge alatt lesz a letöltésük a te neted pedig használhatatlan lesz.


Sztem ha írsz egy korrekt adásvételit az eladásról, a vinyókat pedig megtartod magadnak, nem kell félned a sünöktől.

2013. febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát lehet hogy eladok egyet lemezek nélkül. Egyenlőre lesz egy NAS, amit csak a házban levő eszközök érnek el, valamint a NAS backupja, egy FTP szerver, hogy a dolgaimat neten keresztül is elérhessem.
2013. febr. 27. 06:35
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mondjuk kicsivel több a szerver, ezért pont nem attól kell tartanunk, hogy jegesedés következik be :)
2013. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hát ha gondolod én egyet szívesen megvennék. Mennyiért adnád?
2013. márc. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Bocsi hogy csak most írok. Még nem biztos, hogy eladom őket. Épp most tervezgetek egy webshopot és egy szerverteremben igen nagy hasznát venném a gépeknek. De valószínű, hogy majd mégis megválok az egyiktől. Merevlemezek nélkül és jogtiszta Windows Serverrel, vagy Linux-al, amelyiket majd akarod.

2013. márc. 6. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!