Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan javítsam meg PLS HELP?

Backinblack kérdése:

Hogyan javítsam meg PLS HELP?

Figyelt kérdés

Kérlek olvasd el!

Egy régebbi típusú "lenovo" laptopról lenne szó. Egyszer csak amikor be akartam kapcsolni, kékhalál fogadott. Nem igazán volt érthető, ha kell megírom kommentben. Azt gondolom, hibás szektorok vannak a merevlemezen, mert amikor egy "Redo Backup" nevű rendszerkimentővel próbáltam a lemez tartalmát kimenteni, folyamatosan "Disk has a bad sector" hibaüzeneteket kaptam. Hogyan oldhatnám meg a problémát? Milyen lemezre írható rendszereket tudtok mondani amivel legalább a lemez tartalmát kimenthetem? Vagy mit csináljak? Chkdsk-val nem tudom megoldani, mivel nem is indul a windows. Segítsen valaki, írok bővebben ha kell...



2013. febr. 27. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Usbs vinyó, vagy nagyobb pendrive kellene, amire ki tudsz menteni annyi adatot.


A hirens boot cd-t erre találták ki.

Innen letölthető:

[link]

Itt írja, hogy mit tartalmaz:

[link]


Kicsomagolod a letöltött zip-et, a benne lévő isot kiírod (van benne egy batch fájl is, azzal át lehet állítani még az isoban magyarra a billentyűzetkiosztást), bebootolsz vele (linux, dos, minixp választható), és kimásolsz mindent (intézővel, totalcommanderrel), amit tudsz.

2013. febr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van egy 500GB-s külső HHD-m (USB-s), csak azon 30 GB szabad hely van... Azt nem tudom, hogy nem lehet valahogy kijavítani a hibás szektorokat és kész? :S
2013. febr. 27. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!