Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudom megállapítani,...

Hogy tudom megállapítani, hogy melyik merevlemez ad ki fura, nem szokványos - kattogó - hangokat anélkül, hogy egyenként lekötném azokat?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, hogy lehet megállapítani (ha meglehet)a merevlemezek állapotát?


Nekem három nem túl nagy vinyó van a gépemben:

- a legnagyobb csak az op. rendszert és a szükséges programokat tartalmazza

- a második csak film nézésre és zene hallgatásra van

- a harmadikkal csak seedelni szoktam.

Jellemzően mindhármat használom egy időben.


Van értelme egyáltalán így, külön tárolni a dolgokat?



2013. márc. 18. 18:17
 1/4 anti paladin ***** válasza:

Van-e értelme? Csak akkor ha nem tudod a cuccokat egy vinyóra pakolni. :)


A vinyók állapotát hdd sentinellel tudod ellenőrizni.

2013. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hard Disk Sentinel programmal meg tudod nézni a merevlemezeid állapotát.


[link]


Külön tárolni a dolgokat meg van értelme, mert egy rendszer összeomlásnál nem vesznek el az anyagaid, és újratelepítésnél sem kell előtte kimásolgatni őket.

2013. márc. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt, hogy van-e értelme, azt úgy értettem, hogy könnyebben kezeli a rendszer/gép a dolgokat, ha egy meghajtón vannak vagy nem számít?


A válaszokat köszi.

2013. márc. 18. 19:09
 4/4 Lajos54 ***** válasza:

Bizonyos esetekben sokkal jobb, ha az adatok fizikailag különálló HDD-n vannak. Ilyen pl. a videószerkesztés. Ilyenkor a "fő" meghajtón, ami általában a C, működik az oprendszer és a program, miközben az adatokat késlekedés nélkül tudja szedni-írni a másik merevlemezen. Ennek fő oka, hogy nem ugyanannak az író-olvasó fejnek kell ide-oda szaladgálnia, hanem két külön egység van. Persze az egyéb hardvernek is alkalmasnak kell lennie hozzá.

A kattogás pedig balszerencsés esetben a közeli meghibásodás jele is lehet. Mégiscsak érdemes lenne egyenként kipróbálni, melyik adja a fura hangot (elég a tápcsatlakozóját -persze kikapcsolt állapotban- lehúzni), mielőtt váratlan és kellemetlen meglepetés érhet, ha valamelyik felmondja a szolgálatot.

2013. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!