Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez normális, hogy játék...

Ez normális, hogy játék közben felmegy a processzorom hőmérséklete az egekbe?

Figyelt kérdés
FX-6100-as processzorom van.Játszok...Egyszerre csak felmegy a processzor hőmérséklete 150 fokra.Bár mondjuk 15-30 másodperc múlva már lehül.És ez mondjuk 10-15 percenként megtörténik.Normális ez?Gyári hütőm van,nem overclockoltam a processzort.
2013. márc. 18. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az azért kicsit durva.

150c° és még működik?

2013. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, rendesen rajta van a hűtő?

Ha igen biztos hogy rosszul mér a lapod, 150 foknál egyből kifagyna az egész, jobb esetben.

2013. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezt teljes mértékben lehetetlen.Általában gyárilag úgy vannak belőve a procik, hogy 70 fok felett leállítsák a rendszert.Nem lehet hogy fárenheit-et nézted Celsius-nak?
2013. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
PC meter méri a hőmérsékletet.Játszok.Elkezd csipogni.Megnézem a hőt erre 150C.Gadgeton nézem.A játék kissé elkezd szaggatni de nem kapcsol ki a gép.
2013. márc. 18. 21:50
 5/15 BM-Striker ***** válasza:

Akkor lehet hogy rosszul írja hi, mivel 150 C°-on bem kápes működni ez a cpu.


Nézd meg HWMONITOR-ral( [link]

is, miközben Prime95-öt( [link]

futtatsz.

2013. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Minden képp baj lesz a hőmérséklettel.

vidd el szervizbe a gépet biztosan nem 150 fokos de a szaggatás és a csipogás egyértelműen a magas hőmérséklet velejárója.

biztosan nem stimmel valami be van szilikonozva az a CPU?

2013. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én kb pár hónapja kaptam a gépet.Van rá 3 év garanciám.Akkor ez miatt kapcsolódhatott ki a gépem miközben Black Ops 2-t játszottam?Kivételessen nem csipogott hanem csak kikapcsolódott.Bár mint ha a processzorom teljesítménye egyre gyengébb lenne :(
2013. márc. 19. 22:18
 8/15 anonim ***** válasza:

valószínű. valami nincs rendben sajnos. vidd el szervizbe hogy nézzék át. sajnos a garancia csak a hardver meghibásodására vonatkozik.

helytelen használatból származó hibákért nem vállalnak garanciát és valószínűleg ez is annak számít ha rosszul szerelték össze. vidd be szervibe mindenképp mert ebből baj lesz előbb utóbb!

2013. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Talán elviszem :) Ebből származhat az,hogy lassan kapcsol be?Böngészésnél is nagyon gyengén teljesít (pár másodpercbe is beletelik ameddig ablakot váltok)
2013. márc. 19. 22:25
 10/15 anonim ***** válasza:

Erre nem tudok biztosat mondani.

de amit föntebb írtál az igen.

tehát általában ezek a hibák jelentkezhetnek a magas hőmérséklettől.

mondanám hogy szedd szét a hűtést és nézd át. de nemtudom mennyire vagy otthon a szakmában ezért javasoltam inkább a szervizt.

az is valószínű hogy a szilikonpaszta már kő keményre száradt rajta a magas hőmérséklettől (ha van rajta). sajnos íg nem tudok többet segíteni mert ez csak feltételezés. de valószínűnek tartom hogy az általad említett hibák összefüggésben lehetnek a CPU magas hőmérsékletével :(

2013. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!