Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy pendrive-nak kb mennyi az...

Egy pendrive-nak kb mennyi az élettartama? Mennyi írási-olvasási ciklust bír?

Figyelt kérdés
Van valakinek ezzel tapasztalata?

2013. márc. 22. 12:34
 1/10 A kérdező kommentje:
[link] - itt pl. írnak róla. De inkább tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy tényleg bír-e egy jó minőségű (pl. Kingston) pendrive minimum 10.000 írási/olvasási ciklust.
2013. márc. 22. 12:38
 2/10 anonim ***** válasza:
Tipusfüggő.
2013. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1 gigás kingston, és egy 4 gigás no name pendrive-om van. A kingstont minden héten használom. Úgy 4-600 gb-nyi adat ment rajta keresztül, és még tökéletes. A 4 gb os no name-en, pedig már szerintem 800 gb simán keresztül haladt rajta. És még mindig tökéletesen működik mind2. Jah és még annyit, hogy a 4gb-osat a hóba találtam 3 éve:D
2013. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg találtad a pendriveomat!? :-)
2013. márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
neeeem:D
2013. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem rohadt sok van/volt, egy sem romlott még el, pedig vannak használva.
2013. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Akkor adatok tárolására (időnkénti frissítésére, újraírására )sok évig kiválóak lehetnek ezek szerint.

2013. márc. 22. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 GB-os Kingston ment tönkre néhány hónapos átlag-használat után. Tehát még azt sem lehet mondani, hogy márkafüggő a dolog. Szerintem nagyban a szerencsén is múlik, hogy mit fogtál ki.
2013. márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

1000-et mondanak TLC-re, és 3-5000-et MLC-re 10-et nem hiszem, hogy kibír. Az SLC pendrive ritka és kétszer annyiba kerül legalább, mint egy MLC. Inkább ipari dolgokban van, mint átlag fogyasztónak szántakban. Amit SLC-ből fogyasztóknak szánnak, azt általában 1-2 év után ki is vonják a piacról, valszeg nem éri meg nekik. Az SLC amúgy 50.000-et is kibír, de vannak horror áron is, azok egyesek szerint millió írást is bírnak. Szoktak trükközni, hogy azt mondják, hogy kibír millió írást (úgy, hogy csak 3% hibásodik meg belőle). Persze ez marketingnek tök jó, csak a valóságban azért számít az a 3%.


Azt, hogy mennyi időt bír ki nálad ez alapján már nagyjából ki lehet számolni ha megnézed, hogy napi szinten mennyit írsz rá, és hogy mekkora a mérete. A jobbakon van wear leveling, pl sandisk, kingston, de még van vagy egy tucat jó márka. Ezeknél szétosztja a cellák között az írást, úgyhogy egyenletesen használódnak. Érdemes hagyni jó sok helyet rajta, ha megengedheted magadnak, úgy nem használódik el olyan gyorsan.

2015. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
@9 szerintem te kevered a pendriveot az ssd-vel
2015. aug. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!