Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált és dedikált VGA...

Integrált és dedikált VGA kártya. Hogy lehet váltani?

Figyelt kérdés

A kérdésem annyi lenne, hogy mivel a számítástechnika területén közel sem vagyok profi, inkább cska hétköznapi felhasználó így problémám merült fel.


Adott egy, a tulajdonomban levő Lenovo IdeaPad G580AH típusú laptop. Specifikációit tekintve: Intel Core i5 processzor (IvyBridge architektúra), típusát tekintve 3230M jelű, 8 giga RAM-mal, a processzorba integrált Intel HD Graphics 4000 monnitorvezérlővel de a gépben található egy dedikált vga is, mégpedig egy Nvidia GeForce GT635M 2 giga rammal. Mivel munkán kívül szórakozásra, így játékra is használom a gépet. A napokban szerettem volna a GTA4 játékot játszani, ám csalódottan tapasztaltam, hogy a játék grafikája a gépen hagy maga után kivetni valót sőt még akad is olykor ami meglepő, hisz a testvérem gépén már némileg jobb grafikával és akadásmentesen játszottam (Az a gép egy i3-as processzorral 4 giga rammal és 512-es ati vga-val van felvértezve).


A játék beállításain belül van egy ún. Benchmark funkció amit lefuttatva kiírja az adatokat, miszerint miből milyen arányban használ erőforrásokat a program. Itt ért a következő meglepi, használt video adapter: Intel HD Graphics 4000.


Ezt követően próbáltam az nvidia beállításoknál a dedikált kártyát globális módban alkalmazni automatikus helyett, továbbá egyénileg a játékot is a nagyteljesítményű grafikus processzorral futtatni az integrált helyett, az eredmény ugyanaz. Próbáltam az energiagazdálkodásnál is állítani mert ott is lehet, hasztalan. Különböző fórumokon olvastam hasonló témákról, de használható megoldást nem leltem sehol.


Akinek egyéb ötlete van, kérem jelezze! Köszönöm!


ui: Az újabb Modern Warfare 2-3, Star Wars Unleashed 2 játékok akadás nélkül játszhatók maximálisra felhúzott grafikával.



2013. márc. 25. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én tudomásom szerint, ha nincs bedugva a konnektorba magyarán aksiról megy a jobb fogyasztás érdekében az intel vga-t fogja használni :) próbáld meg ha bedugod és a teljesítményét maxra állítód nem akkukímélőre akkor is így csinál-e :)
2013. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Általában hálózatról üzemel a gép, noha valahol van egy program rajta ahol akkukihasználtság tekintetében be lehet állítani ezt azt, mennyi erőforrást használjon a rendszer a különböző alkalmazásokhoz. Ugyanakkor úgy rémlik hogy korábban ezzel próbálkoztam de ugyanúgy az integrált volt csak a választási lehetőség. Mindenesetre próbálkozom :)
2013. ápr. 15. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia,már régi kérdés,de hogy oldottad meg?
2014. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!