Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3570K vs 2500K?

KekhajuBagoly kérdése:

3570K vs 2500K?

Figyelt kérdés

jelenleg egy bulldozerem van, egy gigabyte alaplappal, de intelre váltanék. Úgy gondoltam, hogy vagy 3570K-t vagy 2500K-t vennék.


a jelenlegi cofigom:

GIGABYTE GA-970A-D3, AMD970G+SB950, socketAM3+

CORSAIR DDR3 KIT 2x4096MB 1600Mhz Vengeance LP

SEAGATE 2.0TB 7200rpm 64MB Barracuda ST2000DM001 3,5" S-ATA3 HDD

COOLERMASTER GX Lite 600W

AMD FX-8150 8core 3600Mhz 8+8MB 125W Black Edition AM3+

SAPPHIRE AMD Radeon HD7850 OC 2048MB D5 PCI-E3.0 videokártya


és akkor, vagy 3570K-ra vagy 2500K-ra szeretném lecserélni, keresgélések után nekem, a 3570K jobbnak tűnik, ahhoz pedig ezt az alaplapot néztem:

ASROCK Z77 Pro4-M / Pro3

jó, az ASROCK alaplap, vagy inkább Gigabyte-t vegyek?



2013. márc. 29. 12:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
El vagy tévedve, ha azt hiszed, hogy egy-egy alkatrész ára közel fél év alatt nem változik. A 660Ti-t meg nem a 7850, hanem a 7870-nel hasonlítjuk össze. Bf3... az egyik legundorítóbban nVidia p*csája alá optimalizált game. Azt meg kötve hiszem, hogy full garafon full hd ultra meglenne fix 60 fps egy 660ti-vel. Hidd el az AMD jobban megéri az árát, nemhiába ajánljuk azt, de persze egy 30 ezres AMD nem ver meg egy 70 ezres nVidia-t. Végülis nem akarok erről vitatkozni, mert csak a fanboyok pontoznak le miatta. És nem azért mondom, hogy az AMD VGA-k jobbak, mert fanboy vagyok, sőt nem is mondom hogy jobbak, csak egyszerűen jobb az ár/érték arányuk.
2013. márc. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%

Kezdjük az elején:


"igaz, hogy az regebbi mmo-k nem prociigenyesek, viszont az ujabbak unreal engine 3-4 ekkel fognak kijonni, azok viszint nagyon prociigenyesek:D "

UE3-as játék van bőven, mutass egy igazán CPU éhest. UE4 meg most a jövő zenéje, de eddig elnézve az se a CPU-kat fogja zabálni. A legjobb amúgy ezekben a motorokban a rohadt jó skálázhatóságuk.


"pedig abba csak 4 fizikai meg 4 logikai "

Téves, 4 fizikai és kész, HT támogatás nincs.


" az fx-ben pedig 4 fizikai es 8 logikai van"

Hülyeség, hülyeség és hülyeség. 4 modulod van 2-2 integer maggal, mind fizikai, ne keverjük a HT-vel.


"a videokartya cseren is gondolkodtam, de azt ha cserelnem akkor mar csak 3 gigasra cserelnem, azok viszont meg nagyon dragak,"

Hova kell neked 3 giga VRAM?


"a tapomat, amugy mert kellene lecserelni? "

Gx Lite 500/600 szar csoport fesz szabályzás.


" hanem azzal, hogy nem ér annyi pénzt, mint amennyiért megvettem, érted?"

Mert nyilván ekkora rálátással meg hasonlítási alap nélkül te ezt objektíven meg tudod ítélni, ugye?


"nem tudom, hogy augusztusban mennyibe került egy 660 TI, de gondolom kb ugyan annyiba"

Rosszul gondolod.


"Bármilyen játékot nézel, egy 660 TI nagyrészt egységes teljesítményt hoz, tegyük fel egy bf3-ban vagy egy Skyrimben 60 fix fps ed van a gtx-el, eközben egy 7850 leugrik 30-40 fps-re is"

Már nem azért, de a HD7850 és a GTX 660Ti kb olyan összehasonlítás mintha HD7970 GHz-t küldenél GTX 670 ellen. Amúgy is kiragadtál két olyan AAA címet ami GF-en megy jobban, de ilyen szempontból az ellentábor nagyobb.


Amúgy ha MMO meg F2P játékokkal nyomod nagyrészt akkor oké a GF, a The Way It's Meant To Be Played főként ezeket "támogatja", a Gaming Evoled inkább az AAA kategóriát.


"az egyik legundorítóbban nVidia p*csája alá optimalizált game"

Ez nem igaz, ha a kepler shared memory tempója nem ilyen kicsi nem nyirbálják meg a BF3-at(itt az EA-t kell szidni), marad aminek maradni kell és akkor GCN-en jobban futna. Amúgy is már kb azonos szintet produkál a kettő, kár, hogy vagy 8 hónap kellett várni arra a driverre.

2013. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!