Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a tünetei az alaplapi...

Mi a tünetei az alaplapi kondenzátorok elöregedésének?

Figyelt kérdés
Gondolok én korai előjelre, ami pl szoftveresen kimutatható, és olyanra ami késői, és konkrétan észrevehető.

2013. ápr. 9. 00:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A koraira semmi módszer, a későire meg az, hogy felpuffad a teteje, vagy az alja. Esetleg kicsit elszineződik.

Vagy el sem indul a lap...

2013. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoftverrel kondenzátorok állapotát nem lehet mérni!A púposodás romlást jelent ezért van a kondenzátorok teteje megvágva hogy jobban észlelni lehet.
2013. ápr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A teteje nem ezért van bevágva, hanem azért, hogyha felforr benne az olaj és megnő a nyomás, akkor mindenképp a teteje nyíljon ki és ne az egész robbanjon szét.
2013. ápr. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Korai (viszonylag korai) jelek: erősebb prociterhelésnél hibázik, fagy, véletlenszerűen kék halált dob a gép. (Ezek sajnos mástól is lehetnek, de alaplapi kondielöregedésre is érdemes gondolni.)
2013. ápr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én olyat hallottam, hogy elöregedéskor ugrálnak a feszültségi értékek, ami pl az Everestben (újabb nevén Aida64-ben) kimutatható. Vagy ez csak kacsa?

2013. ápr. 9. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, az is. Például kiszámíthatatlanul (nem állandóan ) változnak a fesz értékek. Tehát hol jó, hol pedig nem. És inkább ez a gyakoribb s ilyenkor fagy a gép is.
2019. jan. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem új (alsó kategóriás) lapnál is erősen ingadozott a CPU feszültség és nem az automatikus szabályozás miatt. A táp és kondik pedig jók voltak. Szóval ez sem fedi teljesen a valóságot.

A legjobb módszer a szemrevételezés. Ha púposodni kezd vagy az alkatrész tövében barnás folyás akkor ideje cserélni. De volt nálam olyan gép is amiben minimum öt kondi el volt pukkanva és a tulaj még vígan használta és nem is e miatt hozta be hozzánk.

2023. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!