Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kondenzátorok helyett nincs...

A kondenzátorok helyett nincs valami alternatíva?

Figyelt kérdés
valahogy annyira megbízhatatlannak érzem őket, kiszáradnak,púposodnak,eldurrannak... úgyveszem észre hogy ez a fő gyengepontja a elektronikus eszközöknek.

2012. febr. 25. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk a solid kondenzátorok? Azokban nincs elektrolit oldat:/
2012. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

Rendes kondenzátorok nem pukkadnak ki olyan könnyen, csak sok helyen használnak gagyi, olcsó utánzatokat. Ezért kell jó minőségű, márkás cuccokat venni, mert azokkal nem fordul elő.


De ha mégis előfordul, akkor se nagy munka pár kondit kicserélni. Alaplaptól a monitorig sok-sok cuccot támasztottam már fel pár kondi cseréjével. Nem nagy ügy.

2012. febr. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs.


Ilyen kérdés feltevése súlyos hiányokra világít rá az elektronikai alapismereteidben.

2012. febr. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Ez legalább olyan szintű kérdés volt, mint hogy az autóban a kormány helyett nincs-e valami alternatíva...
2012. febr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
úgylátszik rosszul fogalmaztam, nem a kondenzátort magát akartam helyettesíteni, hanem az ilyen elektrolitikus-hibásodós típusúakat.
2012. márc. 2. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!