Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt IDE-s merevlemez...

Használt IDE-s merevlemez vásárlása esetén érdemes kérni az eladó kereskedéstől, hogy particionálva és formázva adják át?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá. Ha megérkezne az online megrendelt merevlemez, akkor úgy is az internet segítéségével próbálnék előzetesen informálódni, hogy mit is kell tennem, hogy összehozzam a régi géppel.


De lehetnek-e buktatói annak, hogy a kereskedő a befogadó gépem nélkül particionálja és formázza a lemezt?

Nézzétek el, ha nagy h....séget kérdeztem! Nekem homályos ez a particionálás, formázás dolog (is).



#winchester #IDE #HDD #formázás #merevlemez particionálás
2013. ápr. 9. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet gond, de nem biztos, hogy megcsinálják.

Amúgy ettől ne aggódj, elég könnyű művelet, van a neten is elég sok leírás.

2013. ápr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Elvileg formázva adják... ha használt akkor azon voltak adatok és azok miatt biztos formázzák. Partícionálni majd neked kell valószínű, de ez jobb is mert saját ízlésed szerint teheted meg.
2013. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A válaszaitokból úgy veszem ki, hogy akkor sem lesz nagy gondom vele, ha a particionálást és formázást nekem kell majd megtenni.


Igen, arra már én is gondoltam, hogy formázva lesz, hiszen használt eszközről van szó, amit elvileg teszteltek is, és csak azután kínálják eladásra.


Nem tudom tönkretenni a winchestert (és magát a gépet) azzal, hogy valamit rosszul csinálok, adok meg ... a particionálásnál, esetleges formázásnál?

2013. ápr. 9. 13:07
 4/14 anonim ***** válasza:
34%

Miért IDE?


Nincs Sata az alaplapon?

2013. ápr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudod elrontani vele, ha van működő géped akkor ha berakod a vinyót windowsból is meg tudod csinálni formázást is és a partícionálást is.
2013. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Azon a gépen kívül, amibe csereként tenném a használtan veendő merevlemezt csak egy laptopom van.

Abba nem igazán lehet -szerintem- beletenni, persze lehet, hogy valamilyen kábelekkel kívülről is lehet hozzá csatlakoztatni.


agentK-nak:

Régi a gép, amibe beletenném a használt HDD-t. Valamikor még 2004-ben vettük, igaz akkor újként, és az összeállítást végző kereskedő szerint elég jó konfigurációnak számított.

Nem értek hozzá. Így a ház burkolatának leszerelése után nem tudom megmondani, hogy mi (alaplap, stb) van benne, de szerintem a mostani winchesterét nézve, csak IDE csatlakozó benne.

2013. ápr. 9. 13:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Írd le az alaplap pontos típusát.

Rá lesz írva az alaplap közepére kb.


Ha meg nem,akkor a CPU-Z megmondja.

2013. ápr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az alaplap közepe táján csak annyit látok nagy betűkkel, hogy "ASRock".

Egyéb számot nem látok mellette.

2013. ápr. 9. 13:40
 9/14 A kérdező kommentje:
A CPU Z letöltéséhez és futtatásához szerintem kellene, hogy működjön maga a régi gép is, ami most a benne lévő tönkrement HDD-vel nem működik, legalábbis az nem akaródzik neki betölteni az XP-t. :(
2013. ápr. 9. 13:47
 10/14 hypno ***** válasza:

#8 Sanszos, hogy valamelyik PCI slot (hosszú fehér) mellett találod pontos típust.

Úgy kezdődik, hogy P4

2013. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!