Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt IDE-s merevlemez...

Használt IDE-s merevlemez vásárlása esetén érdemes kérni az eladó kereskedéstől, hogy particionálva és formázva adják át?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá. Ha megérkezne az online megrendelt merevlemez, akkor úgy is az internet segítéségével próbálnék előzetesen informálódni, hogy mit is kell tennem, hogy összehozzam a régi géppel.


De lehetnek-e buktatói annak, hogy a kereskedő a befogadó gépem nélkül particionálja és formázza a lemezt?

Nézzétek el, ha nagy h....séget kérdeztem! Nekem homályos ez a particionálás, formázás dolog (is).



#winchester #IDE #HDD #formázás #merevlemez particionálás
2013. ápr. 9. 12:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát a slotok mellett semmit nem látok ami P-vel kezdődne. Igaz máshol sem az alaplapon.

Amiket látok:

"K7VT4A+", "DDR 400 ASRock",

"USB2.0" és közvetelenül alatta "5.1 CH",

"ATA 133" és közvetlenül alatta "FSB 333"


Feltételezem, ezek inkább csak arra utalnak, hogy miket lehet csatlakoztatni az adott slotokba.

Máshol csak sokkal kisebb betűvel és számokkal írt dolgokat látok az alaplapon.

2013. ápr. 9. 14:29
 12/14 hypno ***** válasza:
34%

A K7VT4A+ a pontos típus :)

(Nem tudom miért feltételeztem, hogy Inteles a gép.)

Sajnos nem kezeli a SATA meghajtókat.


[link]

2013. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 hypno ***** válasza:
34%
Az eredeti kérdésedre válaszolva, pedig azt tudom mondani, hogy egy tiszta XP telepítésnél a telepítő fel fogja ajánlani, hogy megformázza neked és csinál egy pöpec elsödleges rendszerpartíciót. Hagyd rá és rendben lesz.
2013. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 10. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!