Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy adatmentésért mennyit...

Egy adatmentésért mennyit lehet kérni? Mennyi a reális ára?

Figyelt kérdés

Nos egy 250 GB-os HDD-ről van szó. Fizikailag nem sérült, csak logikailag. Tehát pár programot átfuttatok rajta meg egy Linux-al leszedem az adatokat.

Kb 50-60 GB adatot kell leszedni róla.

A munka nagy része már kész van.


Ja és még annyi, hogy nem cég és papírom sincs a munkához.

Szerintetek mennyit kérhetek?



2013. ápr. 11. 16:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
kb 3-4 ezer forintot
2013. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én utánanéztem, de valami irreális árat kaptam eredményül. Ez olyan 40-45k körül van.

De amit te is írtál már reálisabb. Bár persze jó lenne az a 40k is, de nem akarom átverni az illetőt.

2013. ápr. 11. 16:54
 3/17 anonim ***** válasza:
csak olyan eseteknél kérnek el több 10-20-30 ezer ft-ot ha pl: egy cég adatai vannak rajta és komplikáltabb menteni, de ilyen kisebbeknél nem olyan sokat kérnek el de egy 5s-t kérj el szerintem, tudom hogy megkellet azért dolgozni, pénzedbe nem került de idődbe igen :)
2013. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 hypno ***** válasza:

Az az irreális ár amit találtál, az egyáltalán nem irreális.


Vagyis annyit kérsz, amennyit elbír a lelkiismereted. :)


Bár az ilyesmiben jobb előre megállapodni, mert akár régi barátságok is rámehetnek.

2013. ápr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Jól van. Sejtettem, hogy valami hasonló miatt kérnek annyit. Bár az az 5k is elég jól hangzik. Pénzembe igaz hogy nem került, de időmbe igen, ahogy írtad.

Köszi a válaszokat. Megy a mancs is.


Ha esetleg másnak is lenne pár gondolata a témához, azt is szívesen látom.

2013. ápr. 11. 17:00
 6/17 Golan Trevize ***** válasza:
10%

Szerintem számolj óradíjjal is egy összeget, meg adatmennyiség után is egyet.

Mondjuk azt mondod, hogy óránként legyen 1500-2000 Ft, meg 10 GB-onként 1500-2000 Ft.

Aztán választasz, amelyik szimpatikusabb.

Ha nagyon munkaigényes volt, választod az óradíjasat, ha nem, akkor meg az adatmennyiség utáni összeget választod.


Persze a díjazás függ attól is, hogy kinek csinálod, meg milyen adatkoról van szó.


Én még havertól is simán elkérnék minimum 10 ezret, amúgy.

2013. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Tesóm fizikailag sérült 1 terás vinyójáért amin van ~600gb adat 30e kértek el (volna ha fizetett volna)
2013. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Golan Trevize ***** válasza:
Ha fizikailag sérült, akkor szerintem még olcsó is lett volna...
2013. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egy ismerősnek csinálom. Neki valószínűleg fontosak az adatok, mert érettségi előtt áll és a tételeit is le kell mentenem.

Ennyire költségesek az ilyen folyamatok?

Igazság szerint az az első adatmentésem és még fogalmam sincs az ilyen munkadíjakról.

2013. ápr. 11. 18:38
 10/17 sün18 ***** válasza:
Én 5 ezer forintnál semmi képen nem kérnék el többet...
2013. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!