Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy adatmentésért mennyit...

Egy adatmentésért mennyit lehet kérni? Mennyi a reális ára?

Figyelt kérdés

Nos egy 250 GB-os HDD-ről van szó. Fizikailag nem sérült, csak logikailag. Tehát pár programot átfuttatok rajta meg egy Linux-al leszedem az adatokat.

Kb 50-60 GB adatot kell leszedni róla.

A munka nagy része már kész van.


Ja és még annyi, hogy nem cég és papírom sincs a munkához.

Szerintetek mennyit kérhetek?



2013. ápr. 11. 16:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az 5k reális. Lehet jönni órabérekkel, meg egyéb számítási módokkal, de akkor is ismerősnek csinálod, feketén és amúgy sincs önköltséged.

G.

2013. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Valahogy én is úgy érzem, hogy olyan 5 körüli árat mondok.


"Bár az ilyesmiben jobb előre megállapodni, mert akár régi barátságok is rámehetnek."

Igen, tudom hogy mint minden munkánál nem árt előre megbeszélni az árat, de fogalmam sem volt hogy tudok-e kezdeni vele valamit is.

2013. ápr. 11. 19:01
 13/17 Golan Trevize ***** válasza:

Nem a folyamat költséges.

De azt meg kell fizetni, hogy meg tudod csinálni, meg is fogod csinálni, és nem pedig még nagyobb galiba lesz, mint amikor egy kókler nyúl hozzá.

2013. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van. Bár úgy kaptam meg ezt a kis munkát, hogy ajánlottam direkt ilyen céget. Erre az volt a válasz, hogy azért annyit nem szánna rá. (20-30k)
2013. ápr. 12. 13:00
 15/17 anonim válasza:
Én egyszer beküldtem egy pendriveon két sérült videofájlt valamelyik adatmentő lehúzóhoz. 2 giga volt kb., azt mondták 90 ezer. Mondom anyátok, inkább kérem vissza a pendriveot. Ja, hogy csak személyesen lehet átvenni Pesten? Azért inkább nem utazok 200 km-t.
2013. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Szép kis cégek vannak. Értem én, hogy kell a pénz, de ennyit kérni érte.
2013. jún. 6. 20:34
 17/17 hypno ***** válasza:

#16 Van akinek egy winchesternyi adat milliókat ér. Nem mindenki családi meg házikedvenc fényképekkel tömi tele azt adattárolóit.


Persze hogy az ilyenek miért nem használnak RAID tömböket, vagy miért nem mentenek le mindent naponta az is rejtély.

2013. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!