Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az az alkatrész a tápegység...

Mi az az alkatrész a tápegységben, ami füstöl, aztán pukkan és pukkanáskor fehéren villan egyet? Egymás után kétszer. (kb 10 perc telt el a 2 pukkanás között, azaz a 2 bekapcsolás között)

Figyelt kérdés

Mi ez az alkatrész?


Kicsit megpiszkáltam a tápegységem erre elromlik...


Most telefonról kell interneteznem :s


2013. ápr. 15. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
MERT LEHET,HOGY MOST AZ EGÉSZ GÉPED ELSZÁLLT,NEM CSAK A TÁP,FSP/CHIEFTEC/CORSAIR MÁST NAGYON NE VEGYÉL!
2013. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
bocsi caps lock
2013. ápr. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kínai volt, ráadásul OEM... Személyre hajlított, úgyhogy nem cserélhetô, csak javítható. Esetleg vehetnék egy ugyanilyen gépet, akkor ugye meg már minek cseréljem ki csak a tápot, ugye? Ha ezt nem tudom javítani, akkor új pct kell vennem. Ami nem gond. Talán örülnöm kéne, hogy van egy jó okom gépet cserélni..
2013. ápr. 15. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
nem biztos,hogy egész gépet magával vitte,de esélyes,leggyakrabban a hdd-t,főleg a HKC márka,azzal valószínű,hogy mást is...
2013. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

vszínű, hogy egy (vagy több) elektrolit kondenzátor.

( a "pukkanások" nem tettek jót, a hardvereidnek... alaplap, videókari, vinyó stb...)

lehet, hogy új gép vásárlásán is elgondolkodhatsz!

(egy próbát megér, ha teszteled egy normális táppal! (Min.2,5 Kg tömegű, ára > 12 ezer magyar péz...

2013. ápr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van egy jó hírem: a hddm még mûködik! A többi alkatrész pedig nem ér sokat, azokat még nem néztem meg.


Szerintem a megpiszkálás okozta a táp halálát.


Kinai 1 kg 5 éves. Az egész gép ért vagy 15 k magyar forintot ram és hdd nélkül. Új PC-t fogok venni.



A HDDm megvan :O

El sem tudjátok képzelni, mennyire örülök.

2013. ápr. 15. 17:40
 7/10 A kérdező kommentje:
annyira hogy mindenkit felpontozok
2013. ápr. 15. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:

"FSP/CHIEFTEC/CORSAIR"


Ezek körül az FSP az egyetlen,amelyiknek talán az összes tápját nyugodt szívvel lehet ajánlani.


Chieftecből is van kevésbé jó,Corsair-ből meg egyenes szarok is vannak.


És hol a Seasonic?

Csak nem azt mondod hogy egy középkategória FSP jobb mint egy SS?


Na és a többi jó?

CoolerMaster,Be Quiet,Sharkoon,XFX....?


Nem kéne csak állandóan arra a 3 márkára összpontosítani.

Tény hogy ár-értékben a legjobbak olcsó konfigokhoz,de van náluk millió jobb is.


És a márka nem mond el mindent.

2013. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
agentK egyszer írtam valahova válasznak,hogy a cooler master jó táp márka,és pont te voltál az aki azt írta,hogy szar...
2013. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondom hogy nem a márka határozza meg.


CM-ből igen vannak szarok,de vannak jók is.

2013. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!