Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen kisgépet, netbookot...

Milyen kisgépet, netbookot érdemes venni? Dell? Fujitsu?

Figyelt kérdés

A munkám hamarosan megköveteli, hogy egy kisméretű géppel dolgozzak. A melóhelyen azt mondták, hogy e közül a két márka közül válasszak valamilyen gépet és megveszik.


Jó lenne, ha gyors lenne, viszonylag nagy memóriával és egy normális értékhatáron belül. 100ezer ft felé nem szeretnék csúszni.


Valakinek valamilyen tapasztalata ilyen kis gépek terén? Mert nekem eddig csak 15.6-os gépem volt.

Irodai célra használnám: emailezésre, szövegszerkesztésre, excell, ppt, prezi.com-os dolgokra.


Köszönöm előre is a segítséget!



2013. ápr. 18. 13:13
1 2
 1/11 lindmayer ***** válasza:

a hardver arra tökéletesen elegendő, ami benne van

lehetőleg amd-s gépet vegyél, mert azok erősebbek ugyanazon az áron

ha lehet inkább asus márkájút kérj, mert azokat jól összerakták, és azokból elérhető az amd-s verziók is

ezeket már így 2 giga memórával árulják, tehát avval nem lesz igazán probléma

ha lehet az irodádban\asztalodnál tarsd meg az egeret, billentyűzetet és a monitort(ha kell átalakítót szerezz be), mert hosszú távon nem olyan kényelmes a használata, és akkor a gépet tudod magaddal vinni

2013. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pont a kérdés kiírása után olvastam, hogy gyakorlatilag a netbook mint kategória megszűnik. Az utolsó gyártói az Asus és az Acer, de ők se gyártanak már 2013 januárjától... Ez rossz hír, mert egy ultrabook meg dupla, vagy akár tripla árban is futhat ugyanannyi tudással, ahogy nézegetem. :( Akkor az Asusok között még körülnézünk.
2013. ápr. 18. 13:58
 3/11 A kérdező kommentje:
Asusban most őt néztem: [link]
2013. ápr. 18. 14:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Közben beugrott az informatikusunk... azt mondta, hogy ezeknek már 2 magosnak és 2 GHz-nek kéne lennie, mert így gyengék
2013. ápr. 18. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

DELL a megoldás, ezek a legjobbak.

Egyébként ez a tablet mánia úgyis hamar le fog csengeni, azok nem komoly gépek, játékra valók, nem munkára. [link]

2013. ápr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. ápr. 18. 14:56
 9/11 B.Toma ***** válasza:

A netbookot felejtsd el, azokban gyenge atomos processzorok vannak, semmilyen munkára nem jók, csak a netezésre.

A 100 ezres kategória eléggé behatárolja a lehetőséget, tulajdonképpen egy gépre. Ha nem ragaszkodnak mereven a Dellhez és Fujitsuhoz, akkor egy Lenovo Thinkpad Edge E-135-öt ajánlom, ez az egyetlen ahol netbook áron notebookot kapsz, ráadásul egy nagyon jót. Én is hasonló cipőben voltam fél éve, 100-150 köztt kellett egy munkagép, és egy hónapig kutatgattam a neten, teszteket olvasgattam meg fórumokat, és végül ezt rendeltem. Hordozható, strapabíró, és 7-8 órát bírja az aksija. [link]

Kisméretű (11,2-13,3") és használható notik Dellben és Fujitsuban 180 felett indulnak.

2013. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 B.Toma ***** válasza:

Ha mindenképpen ragaszkodnak a két márkához, akkor a Fujitsu Lifebook P701 -et ajánlom, ami szuper jó kis gép, nagyon jól bírja az akkuja, és 12,1 matt kijelzője van ami jobb a munkához.

[link]

2013. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!