Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Pentium Dual-core e5700...

Intel Pentium Dual-core e5700 3. 00 GHz processzor húzás, HELP?

Figyelt kérdés

A fenti procit szeretném húzni ASRock g31m-s alaplap mellett. Az OC tuner programban már meg is próbáltam 3.00-tól 3.4 ig felhúzni. (Orthos e felett már hibákat észlel) Max 42c°-ig ment fel a hő. A kérdés h feszültséget hogy adjak neki? Hol és milyen léptékben mennyit? az OC tunerben van voltage control de nem tudom melyiket kéne feljebb vinni. (ez a 4 van: DRAM, NB, VTT és +1.5 voltage)

Benéztem a BIOS-ba és ugyan ezt a 4 értéket találtam. Mit tegyek?



2013. ápr. 21. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

először is, gyári hűtővel ne nagyon húzd. emellett gondoskodj a megfelelő házszellőzésről(5 ezer forintos, fapados házban nem igazán javasolt a tuning). jó lenne ha lenne ventilátor legalább elől és egy hátul. valamint nem árt ha van egy normális minőségű tápegységed is mivel tuning közben megnő a fogyasztás is!

és ne programmal tuningolj! csak bios-ban! haladj kis lépésekben, teszteld le mindeni húzás után és ha nem fagy ki, nem melegszik túl akkor jó és lehet menni eggyel tovább. de előtte olvass át pár fórumot mert akár meg is ölheted a cpu-t vagy az alaplapot.

2013. ápr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amiket mondtál már megtettem (utánaolvasás). A ház megfelelően van hűtve. A procin gyári hűtő van és nem nagyon melegszik. Az alap 200 fsb ről 230-ra tudtam felmenni. Fölötte már hibákat jelez. A feszültséget hogyan tudnám növelni? (részletesen)
2013. ápr. 21. 09:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha rendesen utánaolvasol akkor mindenre megkapod a választ :) amúgy a voltage a feszültség, de azzal nagyon óvatosan kell bánni! csak akkor szabad feszültséget emelni ha az adott órajelet már csak annak emelésével bírja. tápegységed amúgy milyen típusú? az eléggé fontos.
2013. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elég régi Asus a36f 360w. Készülök venni FSP hexa 500w-osat
2013. ápr. 21. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, biztonságosabb lenne egy Hexa 500-zal. az a másik lehet nem bírná a tuningot.
2013. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem a feszültséggel van a gond? Az alaplap kézikönyvében találtam felhúzással kapcsolatos részt. Azt írja h ha 800 MHz-ről 1066 MHz-re akarom felhúzni az FSB-t, a lapon át kell tenni egy jumpert 1-2-ről 2-3-ra. megcsináltam leírás szerint de olyan mintha a monitor nem kapna jelet, nem kapcsol be. A gép bekacsol rendesen.
2013. ápr. 21. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!