Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne beadni a két...

Érdemes lenne beadni a két szervert egy hosting céghez?

Figyelt kérdés

Van két DELL PowerEdge T710 típusú szerverem 32 gigabájt memóriával és egyenként 4TB merevlemezkapacitással. Apu öccse egy menő építőipari cégnél felsővezető, és odaadták ezeket a dögöket, hogy kezdjek velük amit akarok, nekik nem kell, mert nem használják. Jelképes, 5-5 Ft összegért kaptam, hogy legyen mit írni a selejtezési papírra, hogy hivatalosan eladták őket.. És itt porosodik kb. 2 millió Ft a szobámban, nem tudom mit kezdjek velük. Az eredeti számlák alapján 1 325 800 Ft-ért vásárolták darabját. 800 000 Ft-ért hirdettem meg, de nem kell senkinek, ennyiért nem vesznek szervert. Arra gondoltam, hogy beadom egy ilyen hosting céghez, hogy használják amire akarják, csak abból nekem is legyen hasznom. Vagy adjam bérbe őket? Szerintem jópár weboldal és játékszerver tudna működni róluk, de a redundanciát nem tudnám garantálni, mert csak egy memóriamodul 30 000 Ft-nál kezdődik..

Szerintetek?



2013. ápr. 25. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha már 10-ért eladod darabját akkor megdupláztad a pénzed. Ne legyél telhetetlen!
2013. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kicsit valóban telhetetlen vagy a 800-al...


Beadhatod, de az ilyenek üzemeltetéséhez nem árt a hozzáértés (nem is kevés), na meg a jós kis induló tőke, mivel egy szerver hotel nem annyira olcsó dolog. (Igaz csak pár tízezer havonta általában.)


(Ezt sosem fogom megérteni, hogy ilyen értékeket miért szórnak csak így oda olyanoknak, akik nem tudják értékelni...)

2013. ápr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Sőt, támadt is egy ötletem, mi lenne, ha mondjuk az egyiket odaajándékoznád a hup.hu-nak, ncore-nak vagy valamelyik nagyobb oldalnak, mondván, hogy támogatás a működéshez, a másikat pedig feltennéd olyan 200k körül hardverapróra vagy valahová.

Ennyiért elvinnék.


Te így is sokat kaszálnál rajta, plusz szereznél egy jó napot annak aki megveszi és fellendíthetnél egy online közösséget is. /Vagy manapság nem menő jófejnek lenni?/

2013. ápr. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

"/Vagy manapság nem menő jófejnek lenni?/"


Hát, ha nekem lenne egy 700 ezres szerverem biztos nem jófejkednék... Átmegyek a szomszédba és elkérem a 3 milliós motorját, ha nem adja felteszem neki a kérdésed.

2013. ápr. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%

Jó példája a magyar építőiparnak ez a selejtezés.. mindegy.

Ez a gép nem jópár weboldal weboldal kiszolgálására elegendő, hanem rengeteg kiszolgálására. Én ugyan a játék szerverek igényeit csak sejtem, de egy ilyen gép nem biztos, hogy optimális annak a kiszolgálásra, szerintem egy i7 4k "PC" alapú berendezés negyed ennyiből padlóra vágja.

Persze, be lehet rakni gépteremben, de egy ekkora teljesítményű szerver hosztingja legalább 50eFt/hó darabja a nagy táp teljesítmény miatt. Míg mondjuk ugyanez PC alapú megoldásként 20eFt lenne.


Eladás: aki ekkora gépre be akar ruházni, az megveszi 2-3 év helyszíni gyártói garanciával. Mert garancia nélkül az első javításnál könnyen bebukhatja a vásárlásnál nyert árat. Ha most ezt leselejtezték, akkor legalább 3 éves gépnek kell lennie, így a menő építési vállalkozásnak érhet meg 800eFt-ot. Használt piacon ennek lehet egy részében gondolkozni, mondjuk 400eFt környékén. Ez lehet egy alkuképes ár.

2013. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Golan Trevize ***** válasza:
100%

"de a redundanciát nem tudnám garantálni, mert csak egy memóriamodul 30 000 Ft-nál kezdődik"


Van KETTŐ tök UGYANOLYAN szervered. Kell ennél több redundancia?

2013. ápr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

@05:53: Csak hogy neki ez összesen 10k-nál nem került többe, olvasd végig talán amit írtam...


Ha nyer valaki a lottón milliárdokat, akkor abból azért pár milliót simán el tud adakozni nem? (Normálisabb emberek szoktak is.)

2013. ápr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kettőt hirdettem meg 800k-ért, ennyiért szerintem nem rossz ár. Eddig 5 számítógépet és laptopot, és rengeteg egyéb cuccot adományoztam szervezeteknek, szóval nem lesz bűntudatom, ha most nem leszek "jófej"... A redundanciára azt értem, hogy kb. 50-60k őket hostolni darabonként, mivel 1100W-osak. Ennyiért nem szeretnék még plusz egy gépre is költeni, mert feleslegesen menne az esetek 95%-ban.
2013. ápr. 26. 12:29
 9/11 A kérdező kommentje:
1 évesek, és nem voltak még kibontva. Meghosszabbított gyártói garancia van rájuk, még 6 évig.
2013. ápr. 26. 12:31
 10/11 A kérdező kommentje:
"Ha nyer valaki a lottón milliárdokat, akkor abból azért pár milliót simán el tud adakozni nem? (Normálisabb emberek szoktak is.)" Én is szoktam azért adakozni, nem keveset. De azért 400 000 Ft-ért már fájna szívem..
2013. ápr. 26. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!