Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1 vagy több particiót érdemes...

1 vagy több particiót érdemes létrehozni windows esetén?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha egy vinyód van, akkor szerintem kettőt; egyet a rendszernek egyet meg a cuccoknak.
2013. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sün18 ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz..:)
2013. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod, hogy mire kell a 2 v.több partíció, akkor elég az egy is.
2013. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen tőled függ. Én pl 4-et használok.

1-rendszer (kb. 80Gb)

2-személyes cuccok, fotók, munkával kapcsolatos dolgok(kb. 100Gb)

3-ISO fájlok, telepítők, driverek, játékok is ide vannak telepítve (kb. 250Gb)

4-minden ami torrent (kb. 300Gb)

2013. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 partíció bőven elég. A különböző dolgok rendszerezésére találták ki a mappákat, és akkor nem jelent gondot, ha valamire éppen csak +1GB kellene, de már nincs rá elég hely, holott a másikon még lenne 50 is.
2013. ápr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban 2 kellene, de néha -hasonlóan a linuxhoz- a lapozófájlnak (swap) külön is szoktak még létrehozni egyet.

Vagy több oprendszer esetén kellhet még külön partíció, de a tartalmak szti particionálásnak semmi értelme (bár eléggé elterjedt, mint pl. a fájlok tárolása az asztalon). Gyorsabb nem lesz, mert uazon a vinyón van, megtalálni meg egy mappában is meglehet, rendet meg attől függetlenül is lehet tartani.

2013. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
végül csak egy particiot csináltam mert regben 2 volt cak rendszernek mindig kevest adtam 50 60 majd 80gbde mindig megtelt gyorsan
2013. máj. 5. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!