Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lenne érdemes felújítani?

Hogy lenne érdemes felújítani?

Figyelt kérdés

Gépem elég gagyi (~6 éves), gondolkodok egy kis újításon. Mostani adatok:

Adatlap: ASUS P5LD2

Processzor: Intel Celeron D 3333 MHz

Memória: 1 GB

Videókártya: GeForce 7300 GT

Az én tervem hogy apránként vennék bele cuccokat, elsőként 4 GB RAM, aztán 2 vagy 4 magos processzor, majd egy videókártya (1 GB). Alaplapban nem gondolkodtam. Szükséges lenne? A jelenlegi 1 GB RAM hozzácsapható a 4 GB RAMhoz? Hűtésre jó az Intel? Új táp kellene hozzá?

Egyelőre ennyi kérdésem van, mint látható nem vagyok egy túlságosan hozzáértő személy, és segítséget kérek, nem kioktatást. Köszönöm!



2013. máj. 11. 22:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy próbáljam meg ezt a gépet eladni (majd), közben spórolok, és vegyek egy komplett gépet?
2013. máj. 11. 22:23
 2/3 anonim ***** válasza:
hát itt már új gép kell
2013. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Alaplapban nem gondolkodtam. Szükséges lenne?"

IGEN


Az alaplap nagyon sok dolgot meghatároz, ennek LGA775 procifoglalata van, ilyen procit ma már nem nagyon kapsz, illetve az újabb, jobb processzorok már más foglalatot használnak. (az ebbe az alaplapba veszel mégis procit, azt egy új alaplapban már nem tudod használni).

RAM - ezek DDR2 memóriák (az alaplap csak ezt kezeli), természetesen vehetsz a már meglevő RAM mellé (de árban a már kifutó széria DDR2 lassan drágább mint az újabb DDR3 RAM)


Ezt egy bizonyos fokig fejlesztheted, VGA-t, memóriát vehetsz bele, vagy használt Core2Duo procit, de az alaplap nagyon behatárolja a lehetőségeket. (amit pedig erre az alaplapra fejlesztesz, azt egy új alaplap esetén nem tudod használni)


Érdemesebb (ha van rá lehetőséged) egy új komplet konfig, kezdve az alaplappal, proci, RAM, VGA.

Mindenképpen érdemes egy új és jó táp is, egy rossz táp miatt tönkremehet minden.

2013. máj. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!