Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szabad-e folyamatosan 2...

Kgabor45 kérdése:

Szabad-e folyamatosan 2 monitort futtatni egy számítógépen?

Figyelt kérdés
Klón módban nézek számítógépről filmet HDTV-n, HDMI kábellel. Maradhat így az NVIDIA beállítása, vagy jobb, ha filmnézés után visszaállítom a gépet 1 monitorra?

#NVIDIA #dual monitor #klón monitor
2013. máj. 13. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mért ne lehetne?
2013. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak tegyél a TV és kábeltv-kábele közé földhurok leválasztót, mert a földhurok lassan de biztosan kinyírja a videókártyádat.
2013. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Erről írnál bővebben? Érdekelne a dolog, megköszönnék egy linket, vagy írást róla!

G.

2013. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1. A HDMI and ground loops c. cikket elolvastam. Ha magyarul lenne se érteném, onnantól kezdve, hogy mi az a földhurok.

2. Annyit kivettem belőle, hogy az egész jelenség a hdmi kábel sajátosságaiból adódik, miközben mindenhol hdmi-csatlakozást javasolnak, mint a legkorszerűbb, legjobb minőségű jelátviteli eszközt. Ha a földhurok földelést jelent, még soha nem hallottam hdmi kábel földeléséről, annál is inkább, mert nem szokás megbontani, barkácsolni.

3. Ha a használata lassan de biztosan kinyírja a video kártyát, miért van az NVIDIA beállításokban? Hogy minél több kártyát adhassanak el?


Gondolom, a fentiekből látható, mennyire nem értem a válaszodat.

2013. máj. 14. 00:54
 6/6 A kérdező kommentje:

A kérdésem még egyszer:

A 2. monitort (HDTV) használat után célszerű újra leválasztani és 1 monitorosra visszaállítani a szgépet az NVIDIA beállításokban?


1. Ha használat közben teszi tönkre a földhurok a videokártyát, akkor ld. az előző 3 kérdésemet.

2. Ha használaton kívül, tehát a szgépen ugyan a 2 monitoros beállítás van, de a HDTV ki van kapcsolva, akkor nincs a földhurok jelenség se(?). Tehát nem kell visszaállítanom a szgépet? (Ez volt a kérdésem.) Tehát csak a klón üzemmód használata teszi tönkre a videokártyát, maga a 2 monitoros beállítás második monitor bekapcsolása nélkül önmagában nem? Mert a hdmi kábelen az eszköz bekapcsolása nélkül nem hiszem, hogy folyna áram. Vagy igen?

2013. máj. 14. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!