Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy routerre veszek egy...

Ha egy routerre veszek egy nagyobb antennát, akkor messzebb tudja vinni a jelet? Konkrétan lent.

Figyelt kérdés

Van egy TP-Link TL-WR340GB ( [link] routerem az alap antennával amit hozzá adtak (17 cm, de nem tudom hány dbi meg a többi adatot). Ha erre vennék egy nagyobbat, kb 30 cm-eset, akkor messzebbre vinné a jelet?

Honnan tudom, hogy biztosan kompatibilis-e az antenna a routerrel? Elég, ha a márka és a foglalat megegyezik?

Azt tudom, hogy 802.11 b/g/n kell



2013. máj. 15. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy nagyon kicsit fog nőni a térerő.
2013. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A csatlakozó a lényeg. Az ilyen házi routereken RP-SMA csatlakozó van (a kültéri antennákon N csatlakozó). A leírása szerint ( [link] 5dBi-s antenna van rajta, ami eléggé gyenge (tekintve hogy a dB skála logaritmikus). Ezekhez a routerekhez általában ilyen antennákat adnak.


Keress nagyobb nyereségű antennát, és akkor nagyobb lesz a terület amit lefed. Lényeges azért az antenna elhelyezése is, pl a sarokban nem jó :)

Egy 15dBi-s körsugárzó antenna kb 7000Ft. Ha közvetlen linket akarsz kiépíteni (pl átlőni a város túlsó oldalára) akkor irányított antennát vegyél (vagy építhetsz is!). Ajánlom a TP-Link ANT2424B grid parabolát, ez nagyon keskeny sávban nagyon nagy nyereséggel bír (24dBi). Értelem szerűen ez nem jó arra hogy adott területen kör alakban növeld a lefedettséget.

2013. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi

akkor inkább nagyobb kábelt veszek és közelebb rakom a a ház közepéhez :)

csak annyit akartam, hogy az udvar végén is legyen még wifi, mert most kb még 30 méter van ahol nem tudom fogni

2013. máj. 15. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!