Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha resetelem a routerem, újra...

Ha resetelem a routerem, újra kell telepíteni?

Figyelt kérdés

Szóval nem tudom a szokásos 192.168.1.1 ip címen elérni a routerem beállításait böngészőn pl.: portnyitás stb.

Szóval Inviteles vagyok, és szeretnék portot nyitni egy multiplayer szerverhez.Szóval a routerhez nem kaptam kézikönyvet se semmit, csak a routert szerelték be az Invitelesek.

Router adatok:

ZTE ZXV W3000 Series

----------------------------------------------------

Szóval, ha resetelem, akkor újra kell telepíteni a Hardware-t?Mámint, hogy benyomom a CD-t, és újra.



2013. máj. 15. 14:33
 1/8 P.O.C. ***** válasza:

Ha reseteled, minden beállítás visszatér gyári értékre, neked kell minden megadni minden paramétert pl. VCI/VCP (szolgáltató függő), a PPPoE kapcsolathoz tartozó felhasználónév/jelszó, stb. Ehhez nem kell CD, webes felületen is megteheted.

http://www.youtube.com/watch?v=gOdUiOn6y0I


A routert nem kell telepíteni, mint egy hardvert, TCP/IP protokollon keresztül működik. Ergo a CD teljesen felesleges, a laikusok kedvéért csinálja a gyártó, de sok esetben csak arra jó hogy megvezesse őket.


Az nem lehet hogy elég lenne neki csak egy pár perces áramtalanítás?

2013. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pinkpancser ***** válasza:

Ha megnyomod a resetet, újraindul a router de a beállított dolgok megmaradnak.

Ha hosszan nyomvatartod, akkor előjönnek a gyári beállítások.

2013. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Majd megpróbálom az áramtalanítást.
2013. máj. 16. 07:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem működik az áramtalanítás, még most sem tudom elérni az ip-n a router-t
2013. máj. 16. 07:38
 5/8 pinkpancser ***** válasza:
2013. máj. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pinkpancser ***** válasza:
most látom, itt is van P.O.C. :)
2013. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 P.O.C. ***** válasza:
Jó hogy jöttél pinkpancser, már el is felejtettem hogy ennél a ZTE hulladéknál a LAN4 -be működik a konfigolás. :)
2013. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Köszönöm.De mikor beírtam a 192.168.1.2-t, akkor megszakadt az internet kapcsolat, de fura módon csak ezen a számítógépemen.Hogy csináljam meg, hogy webes felületen, mégse szakadjon meg az internet kapcsolat?
2013. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!