Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném lecserélni a videóká...

Szeretném lecserélni a videókártyám. Namost nekem egy Ati Radeon 9250i tipusú van. Szeretnék egy 256osat vagy 512eset mert a jelenlegi 128as kevésnek bizonyul. Fontos minden adatnak megegyeznie a mostanival, vagy anélkül is működik?

Figyelt kérdés
Lehet baja az alaplapnak és egyebeknek ha nem azonos valami? Ha azonosnak kell lennie, melyik adatoknak kell egyeznik? (ddr-ddr2, mhz.. Stb)
2008. jún. 17. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A PC-k "bolondvédettek", ha a slotba erőltetés nélkül bele tudod rakni, akkor működnie kell! Ha jól tudom a 9250 még AGP-s, ha másik AGP-s kártyát veszel, és berakod a helyére, anak működnie kell! Kérdés lehet-e még ilyet kapni?
2008. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
lehet. szerintem mondjuk nem éri meg egyszerűen. ha AGPs az alaplapod,akkor egymagos még a procid,és sima DDR ramod van. kotorj össze 100K-t kb,és cseréld ki az egész belsőt.
2008. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni, hogy mire akarod használni az új kártyát, de a kérdésből látszik, hogy annyi közöd van a témához, mint Bin Ladennek a világbékéhez. Szerintem menj be egy számítógépes boltba és ott majd útbaigazítanak.
2008. jún. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Cserélheted, de úgyis kevés lesz, mint mákos tekercsben az önindukció. Inkább irány a bolt és vegyél új gépet, a mostanival nem fogod tudni játszani az új játékokat. Nem úgy van, hogy kétszer több a memória a grafikus kártyán, akkor kétszer gyorsabb lesz a játék.
2008. jún. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van pci hely is a gépbe,olyat szeretnék venni.
2008. jún. 18. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Milyen pci hely? Ha ati 9250-ed van akkor tuti agp-s foglalatod van és valószínűleg az alaplapod sem túl új. Szóval kétlem, hogy az új videokártyafoglalatod van, a pci express. A sima pci foglalatok nem videokártyáknak valók. Arra ott van külön az agp meg pci exp. A pci foglalatokba hangkártya meg egyéb spéci kártyák illeszthetők. Mondom, hogy nem vagy képben. Fordulj olyanhoz aki jártasabb a témában. Pl. menj be egy boltba.
2008. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A sima PCI nem egyenértékű A PCI expess-el! Attól még az AGP is gyorsabb!
2008. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves nagytudású! Te nem vagy képben. Vagy olvasni nem tudsz vagy nem érted a dolgot. Nem PCIE-t mondtam hanem PCI-t. És ez van benne.
2008. jún. 19. 13:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy képben kedves kérdező, ellentétben az összes válaszadóval. PCI foglalatba te nem teszel videókártyát az tuti. A te kártyád AGP foglalatban van. Az újabb és legújabb videókártyáknak PCI Express és PCI Express 2.0 foglalat dukál, neked meg nincs olyan, ebben legalább egyetértünk. Az újabb kártyákon sokkal jobb grafikus chipek vannak, márpedig az a legfőbb szempont, nem a memória mérete. AGP-s kártyákon mára már elavult grafikus chipek vannak játékszempontból. Hiába veszel 512MB-os kártyát értsd már meg.
2008. jún. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok nagytudású, viszont legalább képben vagyok. És te nem tudtad értelmezni a válaszomat. Mivel azt se mondtad mire kell az új kártya, így fogalmunk sincs, hogy mit érdemes venned. A kérdéseidnek pedig semmi értelme. Egyszerűen nincs. Mintha azt kérdeznéd, hogy a mákostekercsbe mennyi diót rakjál?
2008. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!