Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki-be kapcsolat a gép, és...

Ki-be kapcsolat a gép, és PMBUS Adress errort kapok néha (? )

Figyelt kérdés

Mitől lehet ez? A táp nem igen hibás, ugyanis már 1x vissza lett küldve és nem arra utal,hogy az a baj, aztán ennek a "Pmbus adress error"-nak utána néztem és valami clear cmos-t írtak. Hogyan kell csinálni? És szerintetek megoldaná a problémát? Pár hónapja az volt a baj,hogy állandóan kiírta,hogy "the system failed to boot several times" és volt,hogy 15 percig csak ki be kapcsolgattam a gépet mire bejött a kép. Végül ez magától megoldódott, de most jött ez a pmbus cucc, és általában elsőre bekapcsol a gép, de van hogy először nem jön be semmi, majd kikapcsolom és bejön, és ilyenkor írja általában ezt a problémát ki, amúgy meg a tipikus windows indítása normál módban, csökkentettben stb., és sosem indul úgy,hogy ne legyen valami. Viszont, ha megy pár órát a gép akkor jön,hogy ki-be kapcsolgat.


Ha valaki ért hozzá, és segítene megköszönném :)


2013. máj. 23. 17:23
 1/7 cianidetil ***** válasza:
Milyen tápot használsz?Nem akarok lovagolni rajta,de ha valami no name táp,akkor bizony kiugró teljesítmény mellett előfordulhat ilyen hiba.Pláne,ha még húztad is a gépet.És mindezt úgy,hogy a tápod gyakorlatilag tökéletes,nincs jele hibának.
2013. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy fsp raider 650et geforce 430 mellé és amd fx 6100 procihoz...
2013. máj. 24. 16:38
 3/7 cianidetil ***** válasza:
Az alaplapod véletlenül nem AsRock?
2013. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de, 970 extreme 3
2013. máj. 25. 20:50
 5/7 A kérdező kommentje:
Csináltam tegnap egy cmos cleart, utána ment a gép, csak a dátum meg ilyenek megváltoztak, de ezeket beállítottam. Ma reggel 8kor bekapcsoltam és egésznap ment stabilan, ki sem kapcsoltam, és most van 9 óra, szóval eddig jó. Lehet megoldódott. Bár kitudja :)
2013. máj. 25. 20:55
 6/7 cianidetil ***** válasza:
Igen,ez jó lehet.Tegnap utánanéztem,és pár külföldi oldalon azt találtam,hogy még egy bios frissítés jó lehet.Azt írták,hogy sokan szívnak az asrok deszkákkal,mert nem szeretik az fx szériás procikat.Remélem neked sikerül rendbe tenni!Sok sikert!
2013. máj. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát nagyjából megbántam,hogy ezt vettem, de már mindegy :) Úgy néz ki megjavult, tehát most örülök, de 3-4 hónapig azért megvolt vele a bajom...

Igazából, csak azért kellett az új lap,hogy az fx 6100-et belerakjam és ne ddr2es ramom legyen :D

2013. máj. 26. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!