Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért terjedt el a hit, hogy...

Miért terjedt el a hit, hogy az Apple felhasználók sznobok?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 18:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
52%

nem vagyok samsung fanboy,még csak szó sem volt a samsungról,én csupán az igazságot mondtam el,gontoltam,hogy érkezik egy "menő csávó" aki jól megmondja,hogy ne szídjuk,"csak mert nincs pénzünk rá" (onnan gondoltam,hogy az első kommentem értékelése le ment 100%-ról 77%-ra..)



mi a gond? fáj az igazság?

2013. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 BM-Striker ***** válasza:
81%

Az nem igaz, hogy ugyanolyan hardverrel 5x annyiba kerülnek.


Alapból jár hozzájuk dobozos OSX, Tundebolttal szerelt alaplapjuk van, momentus xt-val vannak szállítva és a monitor árát is bele kell számolni, ráadásul keveset fogyaszt és csendes.

Ha megenézel egy hp egybegépet az se olcsóbb.


Az igaz, hogy az árából lehet venni egy normál i7-es pc-t.

(És a perifériák szörnyen túlárzottak.)

Az Apple kínál egy jól felépített belső infrastuktúrát a sajáét termékeiből , és az ő szoftrvereik jobban vannak emiatt optimalizálva, mintha minden géppel kompatibilisnek kéne lennük.


Az megint egy másik dolog, hogy sok Apple felhasználó öntelt (szektás) sznob-ként viselkedik is és villog a fél milliós gépével, és sokan irigyek rájuk mert nem telik ilyen drága gápre, ezért bizonygatják, hogy a saját olcsóbb gépük is ugyanilyan jó, (ami vagy igaz, vagy nem), és ezért fikázzák önigazolás céljából.


A sznobizmus és sz irigykedés, mind az adott tábot önigazolásból ered, és gerjeszti egymást.(Ez ugyanúgy megy az USA-ban is, ahol a Mac normálisbban van árazva)


Nekem pl. a számítási teljesítmény fontosabb, mint a könnyű kezelhetőség, ezért nincs szükségem mac-re.

2013. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
48%
látom most már nem csak az én válaszomat értékelted le,hanem mindenkiét,aki értelmesen válaszolt... gratulálok a szintedhez,mindenesetre nem szeretnék lesüllyedni a szintedre,úgy hogy szerintem nem is fecsérelek több időt erre a témára... viszlát
2013. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
52%
még annyit,hogy az utolsó kommentem nem BM-strikernek szólt...
2013. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 hypno ***** válasza:
36%

Az Apple sokkal felhasználóbarátabb, mint a PC. Hazaviszed, bekapcsolod és bármit csinálhatsz rajta, mert minden lényeges alkalmazás fel van telepítve és működik is. Jó anyagból csinálják, jó formatervvel.


Cserébe nem buzerálhatod agyon mindenféle új alkatrészekkel bővítés címén és sokkal többet kell érte fizetned.


Viszont ez leginkább nálunk annyira feltünő, ahol egy bármilyen termék leglényegesebb tulajdonsága az ára.

2013. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 BM-Striker ***** válasza:
72%

A samsung-ról annyit, hogy én jobbank tartom a Glaxy S szériát, mit az Iphone-t a jobb testreszabhatóság miatt, és kevesebb szoftveres korlátozás miatt, tehát az OS miatt(hadveresem mindkettő jó).


Uganúgy tabletek-nél: Asus Transformer jobban kéne, mit egy Ipad, mert androidos, és van billentyűzete.


Notebook-ból simán vennék egy 13 colos MBP-t, de 15+ colosból a Thinpad-ot és az Elitebook-ot favorizálom.


(iPod Classic egy nagyon jó zenelejátszó, nelem speciel olyanom van)


Ezzel azt akarom mondani, hogy márka és alapján útálni egy terméket baromság.

2013. máj. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 BM-Striker ***** válasza:
90%

A hazavised, bekapcsolod dolog:


PC-t egyzer kell telepíteni, beállítani az íróastéa alá és évekig tökéletesen működik ha felhasználó rendesen ért a használatához.


És amit elmondtál, az az otthonra szánt márkás asztali és notebook pc-kre is érvényes.


Ez is egyike, a azoknak az érveknek, amit apple fan-ok állandóna felhoznak.


Ha megfigyeled, egy magar alkalmazott nagyon ritkán keres havi 200-nál többet, és ebből egx egész háztartást ell kell tartani, és sok fontosabb kiadás is van, mint egy számítógép. Az természetes, hogy az emberek a legolcsóbban karnal egy jól használható számítógépet venni, és az ár egy nagyon fontos tényező emiatt.

2013. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 BM-Striker ***** válasza:
87%
És a szép formatervet ugyanúgy megszokja a felhasználó, mint a jellegtlent, aztán már észre sem veszi.
2013. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 hypno ***** válasza:
61%

#17-18 Az átlag felhasználóról ne feltételezd, hogy akár csak egyszer is képes bármit feltelepíteni és normálisan beállítani. Nézd meg csak itt az oldalon, hogy milyen épületes kérdéseket tudnak feltenni.


Egy számítógépnek úgy kellene működnie mint egy TV-nek, vagy mikrohullámú sütőnek, mert az emberek többségét hidegen hagyja, hogy hogyan működik. A használati értékük miatt szerzik meg a javakat.


Ebben vitán felül az Apple a legjobb. Azt adja az embereknek amit akarnak. csekély tudással is kezelhető, működő dolgokat. Legyen az számítógép, telefon, zenelejátszó.

2013. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Szerintem az is sokat közrejátszik az 'I'lletőknél hogy majmolják amerikát
2013. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!