Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy gépet szétszedtam, összera...

Egy gépet szétszedtam, összeraktam, és a merevlemezbe próbáltam tenni az IDE szalagkábelt. (zöld végű), és az egyik része, belement az egyik vége a másik vége pedig nem, mi lehet a gond? A winchester típusa: Maxtor 6Y080P0

Figyelt kérdés
merevlemez,maxtor winchester ,számítógép

2013. jún. 2. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán az alaplapon nincs IDE csak SATA csatlakozó...
2013. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van IDE csatlakozó,és amikor kiveszem a szalagkábelt,és bekapcsolom,akkor elindul a winchester. tehát az egyik fele nem megy bele a fogakba,a fogak nem mennek bele a szalagkábelbe. az egyik fele igen,de a másik fele nem csúszik úgymond bele...
2013. jún. 2. 11:40
 3/8 CspCsj ***** válasza:

Úgy érted, hogy a kábel nem elég széles, vagy nem tudtad teljesen a helyére benyomni, vagyis kiáll a csatlakozó egyik fele?

Ha rövidebb akkor az floppy kábel más eszközhöz, ha nem tudtad teljesen benyomni, lehet hogy a tüskék kicsit elgörbültek próbáld a másik felét először. Figyelj a jelzésekre:

van egy kis műanyag pöcök kívül

[link]

valamint egy hiányzó tüske belül

[link]

2013. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia! :) Van ugye az üres pöcök,és van egy rész alul ahol nincs tüske. Úgy dugtam be,és mégsem jó,igazad van valószínűleg a tüskék elgörbültek. Hogyan állítsam vissza azokat?
2013. jún. 2. 12:49
 5/8 CspCsj ***** válasza:

Az elgörbülést úgy értem,hogy ívesen hajlottak. Ha a tüskék a tövüknél vannak elnyírva, akkor nagyon óvatosan és egyszerre csak kicsit hajlítva rajtuk - valamennyire ki kell egyenesíteni - NEHOGY letörjön egy is, mert akkor forrasztgathatod vagy kuka.


Szóval a görbült tüskék felöli végén szoktam bedugni, úgy hogy a másik vége még kiáll, majd a másik felét befordítom a helyére.

2013. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nem látok semmilyen elgörbülést,semmilyen elhajolást,apukám sem látott semmilyen egyebet,olyan mint régen....:\
2013. jún. 2. 20:18
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Az IDE kábel színezett széle a vinyó tápkábel csatlakozója felé essen.

Ha nagyon nem akar a helyére csúszni próbáld lámpával meglátni hogy tényleg ferde tüskék miatt nem tudod-e visszadugni az IDE kábelt. Ha látsz pár ferde tüskét, fogj egy kis csavarhúzót ami belefér a tüskék közé és aprókat igazgatva a ferde tüskéken, végül lehetőleg merőlegesen álljanak kifelé.

Próbáld újra bedugni a kábelt.


Ha nem megy, próbálj másik kábelt.


Ennél többet innét nem tudok mondani.

2013. jún. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Rendben,köszi a segítséget!!! : )) Mindent megpróbálok,ami tőlem telhető !! : ) Köszi!!!!!!
2013. jún. 3. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!