Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS frissítés kell?

BIOS frissítés kell?

Figyelt kérdés
Az alaplapomaz és a processzoromat most vettem(asus m5a97 evo r2.0 és fx-6300). Összeraktam a gépet, de bekapcsoláskor kettő sípolás fogad és a cpu valamint a ram ledje felvillan. Utána kiírja: WARNING! BIOS recovery mode has been detected, Please put the file "M5A97ER20.CAP" into HDD or a removable USB device. And then reset your computer. You can also insert ASUS Support CD to your CD-ROM and reset your computer, if you have done these, please wait a moment and don't shutdown system!!! A lemezt nem tudom berakni, mert nem nyílik a dvd meghajtó, de usb-t már raktam be(a fájl rajta volt) de kb semmi...
2013. jún. 5. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Memóriával kapcsolatos hiba (Parity circuit failure)

a 2 rövid beep. szar a memóriád vagy nem támodat akkorát. vagy single vagy duble-re válogat

2013. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
8 gb kingston hyperx blu 1333. 2 éves talán. Akkor most mit csináljak? MemOK! Gombot már próbáltam, semmi!
2013. jún. 5. 18:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Ki is vettem az egyik memóriát, cserélgettem is őket a kék és fekete socketek között, mem OK! Ot is nyomtam és ugyanaz.
2013. jún. 5. 19:02
 4/13 anonim ***** válasza:

2 rövid beep memoria hiba.. ezt nagyon kár részletezni.. huzzál le mindent vegyél ki mindne fölösleges kártyát és ugy probáld.


a memoria hiba alatt ne azt értsd hogy a memoria rossz.. lehet az alaplap memoria kezelése is

2013. jún. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kinéztem ezt a ramot: [link]

HA megveszem működnie kell, mivel rajta van a támogatási listán. Ha azzal se működik, garanciába ki kell cserélniük a lapot, nem? A mostani memóriám: kingston khx1333c9d3b1k2/8g. Ez KHX, a memóriatámogatási listán KVR sorozatot írnak(8 gigásból). Egyébként függ ez attól, hogy az eddigi processzorom Intel volt, a mostani AMD? Haveromnak így volt többször is, az a memória ami Intellel működött neki, nem megy AMD-vel(fordítva is)!

2013. jún. 5. 20:27
 6/13 anonim ***** válasza:
vidd be inkább egy boltba. ott ingyen megnézik. mielött költségekbe vered magad
2013. jún. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hogy zajlik ez? Meddig tart? Mennyibe kerül?
2013. jún. 5. 20:35
 8/13 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam egy KVR sorozatú memóriával is, és sípolt ugyanúgy. Van egy üzlet a közelemben, itt vannak a szolgáltatásaik: [link]

Megnézik itt szerinted?

2013. jún. 6. 15:50
 9/13 A kérdező kommentje:
FAT-ra formáztam az USB-t és rátettem a a fájlt, valamint a merevlemezem mind a 4 partíciójára raktam belőle egyet. Nem nagyon érdekelte, marad a szöveg ha a merevlemezre bírom a dolgot, ha usb-n próbálom akkor nem csippan a gép, villan párat a pendrive, majd se kép se hang. Aztán van egy olyan eshetőség is, hogy bekapcsolom és minden kussban van( az a piros színű USB bemeneteknél van).
2013. jún. 6. 17:30
 10/13 Gábor_79 ***** válasza:
Végül mi történt? Azt vettem ki, hogy eredetileg hibás BIOS frissítés volt . Sikerült-e a helyreállítás ?
2013. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!