Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Toshiba MQ01ABD100 típusú...

Toshiba MQ01ABD100 típusú merevlemez klikk/tikk hangja lehet része a normális működésnek?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új Acer notebookot, amiben a fent említett merevlemez van. Rendszeresen kattogó, tikkelő hang hallatszik felőle (nem csak íráskor). A HDSentinel szerint semmi baja a merevlemeznek és több oldalon is azt olvastam, hogy a sajátossága a hang. Lehet ez így?
2013. jún. 9. 14:53
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Lehet hogy csak a parkolások hangját hallod, nézd meg a HDSentinel SMART résznél a Load/Unload Cycle Count értékét.


Ész nélküli parkolások kikapcsolása:

HDSentinel -> Lemez menüpont -> Fejlett energiagazdálkodásnál jegyezd meg az értéket, hogy mennyi (általában 128) majd húzd maximumra (254) a csúszkát. ha nem változik akkor visszaállíthatod, de nálam ez oldotta meg, amikor a parkolások száma egy hét alatt majdnem 20ezerrel nőtt. (win8 install után - win7 alatt nem volt ilyen gond)

2013. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Felhúztam maximumra a csúszkát (eddig 0-án volt) és már nem is hallom a hangot.

Mindenesetre nem vagyok nagy merevlemez szakértő. Leírnád kérlek részletesebben, hogy mi volt a baj, illetve eme beállítással mit csináltam?

Előre is köszönöm!

2013. jún. 10. 20:11
 3/5 CspCsj ***** válasza:

A fejlett energiagazdálkodás irányítja, hogy bizonyos tétlenségi idő után mit csináljon a vinyó. A csúszkával te szinteket állíthatsz (0-254 között, 254-el mondhatni kikapcsolod ezeket, 0-nál meg bekapcsolódik minden energiatakarékos funkció, ami sajnos a mechanikának nem kedvez, de cserébe 1-2 wattot nyersz vele - ezeknek az eszközöknek 5W alatt szokott lenni a fogyasztása, tehát sokat nyerni nem lehet vele) sajnos ezeknek a szinteknek a leírását/részleteit nem ismerem - valószínűleg időértékeket növel-csökkent főleg.


Amit figyelj: nem valószínű, de ha ezután magasra emelkedne a vinyó hőmérséklete (45 fok fölé) akkor érdemes visszavenni a szintet valamennyire (de persze nem kattogjon), mert az élettartam rovására mehet. Persze a vinyó hőmérséklete függ a szoba hőmérsékletétől, szóval 35 foknál nem hiszem hogy alacsonyabb lenne, de 40 fok fölé sem fog ugrani. Csak szólok, figyeld pár napig.

2013. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm válaszaidat, most már teljesen világos a dolog. Még annyi kérdésem lenne, hogy a Sentinelen kívül be tudom-e (pl. BIOS) állítani a fent említett értéket?
2013. jún. 11. 12:46
 5/5 CspCsj ***** válasza:
BIOS-ban nem, de például a WesternDigital adott ki programot amivel lehet ilyesmit állítani a WD merevlemezekben, talán a Toshibától is tölthető le, nem tudom, meg kell nézni.
2013. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!