Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HKC TULAJOK! Milyennek tartját...

HKC TULAJOK! Milyennek tartjátok a tápotok?

Figyelt kérdés
Kimondottan a TULAJOK VÉLEMÉNYE érekel! Köszönöm.

2013. jún. 13. 07:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nagyon jók!
2013. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért van olyan érzésem hogy egy trollal van dolgom...
2013. jún. 13. 07:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell ahoz tulajnak lenni hogy kijelentsem hogy egy rakás szar...semmit nem bìznék rá talán papìrnehezéknek megfelel
2013. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen tápot az ellenségem gépébe raknék, de előtte tőle is megkérdezném, hogy: Biztos, hogy ezt akarod? Tényleg? :D
2013. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva. Szerintem a HKC táp tulajdonosoknak kb. 98% nincs tisztában azzal, hogy HKC táp van a számítógépében, mivel egyáltalán nem érdekli ez a téma és nem is ért hozzá. Ezért őket hibáztatni szerintem teljesen felesleges. Azért vannak a szakemberek hogy értsenek hozzá és elmondják neki, hogy inkább amolyant vegyél. A számítógépboltba meg azért van ott a kereskedő, hogy eladjon nekünk minden sz@rt jó pénzért, ha nem értünk hozzá. Így áll össze a kép.

A másik oldal a "számítógépb*zik" - részben én is közéjük tartozom, meg még itt sokan mások - akik meg annyira elfogultak, hogy számukra istenkáromlás kimondani olyat, hogy Codegen vagy HKC. És valami olyan tápnak állítják be őket, amit ha bekapcsolsz akkor nukleáris katasztrófa fog bekövetkezni, de minimum leég az egész lakótömb. Holott azért erről nincs szó, ugyanis több tízezer számítógép üzemel évek óta minden probléma nélkül HKC vagy Codegen tápokkal. 2 évig dolgoztam ilyen cégekhez kijárkálós szervizben - azóta már szerencsére találtam normális munkát - és tapasztalatom szerint a céges gépek közel harmadában Codegen vagy HKC táp volt (inkább Codegen). És valahogy azok a gépek napi 8-10 órában mégis működtek már évek óta, ez azért több mint szerencse. De nyilván hallottam már én is olyanról, ami pár hónapot is alig bírt ki és gallyra vágott más hardvert is és természetesen a fentebb említettek közül való volt. Szóval vegyesek az érzéseim ezekkel a tápokkal kapcsolatban, mert nem vennék ilyet magamnak otthonra, mert én is butaságnak gondolom, hogy pont ezen spóroljak, de azt se merném probléma nélkül kijelenteni, hogy ezek teljesen használhatatlan sz@rok.

2013. jún. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Minden(!!) táp típusnál előfordul hibás darab, ennél nyilván több is. A legtöbb helyen, ahol láttam gond nélkül működik már évek óta, de van ismerősöm, akinél a minőséginek tartott táp vitte magával a többi eszközt is. Viszont saját tapasztalatom nincs róla. A legtöbb lehúzó valószínűleg divatfikázó, aki életében nem látott még ilyen tápot.

Amúgy ilyen kérdésnél mindig szoktak belinkelni egy videót, ami erősen kamunak tűnik, amúgy is alapszintű védelemmel minden táp rendelkezik.

2013. jún. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért nem érdemes ilyen tápokat venni, mert egy ugyan ilyen hatásfogú de minőségi táp alig drágább mint a rosszabbik fajta. És most ne hogy azt a 3-4 ezret sajnáljuk egy 100-200 ezres géptől.
2013. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég fura tapasztalatom van a tápokat illetően, ugyanis a Core 2 Duo-s gépembe már 3 éve HKC táp van. Kb. fél éve kaptam egy Chieftec CTG 500-as tápot, mert ugye azzal elvileg nagyobb biztonságban van a gép. Na persze. Kicseréltem a tápot, kapcsolom be a gépet, nagy pukkanás, a gép kigyulladt(!!!), úgy kellett poroltóval eloltani. Oké. Ennyit a Chieftec tápokról. "Szerencsére csak" az alaplapot vágta tönkre, így azt vettem másikat, és a gépbe visszaraktam a HKC tápomat. Az megy azóta is. Nem mondom, hogy egy minőségi táp, mert nem az, de a gépemnek nem ártott semmit, így haszálom tovább boldogan és nem félek tőle, hogy tönkrevágja egyszer a gépemet.
2013. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki egyáltalán látott már HKC tápot, az életben is, nem csak a neten. Mindenki dicséri, itt is minden tulaj csak jót mond róla. Szóval ennyit arról, hogy papírnehezék.


Azért várok még tapasztalatokat, a zöld kezet végignyomogatom!

2013. jún. 13. 13:04
 10/10 A kérdező kommentje:

Ja!


Nekem is itt üzemel egy 400W-os HKC a gépemben (lekopogom) hibátlanul másfél éve :)

2013. jún. 13. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!