Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan USB-s merevlemez...

Létezik olyan USB-s merevlemez dokkoló, amiben van FireWire bemenet is?

Figyelt kérdés
Asztali PC-m cseréltem notebookra. Azt szeretném megoldani, hogy az asztaliból kivett 2TB-os merevlemezt tudjam a notebookra csatlakoztatni (nincs rajta firewire, csak USB 3.0), és ezen felül legyen egy FireWire portom (digitalizáláshoz). Arra gondoltam, hogy esetleg létezik e olyan merevlemez dokkoló, ami USB-vel csatlakozik a géphez, de van rajta FireWire bemenet is. Ha van ilyen, legyetek szívesek konkrét típust is írni. Előre is köszi!

#SATA #HDD #USB 3.0 #dokkolás #FireWire #merevlemez dokkoló
2013. jún. 13. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A FireWire-t mire akarod használni? Az eszközöd, amin ilyen csatlakozó van, az meg tudja hajtani magában a merevlemezt?

Neked véletlenül nem egy FW bővítőkártyára lenne szükséged vagy egy USB-FW átalakítóra?

2013. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A FireWire-t DV kamera kazettáinak digitalizálására szeretném használni, bővítőkártya kiesik, mert nincs a notebookba bővítőkártya slot. Tehát csak USB-s megoldások jönnek szóba. És amit digitalizálok, az nem kell, h a dokkolt merevlemezre menjen, tehát nekem jó ha a belső HDD-re megy, mert úgyis DVD-re lesz kiírva. És ezen felül szeretném az említett merevlemezt dokkolni, de az nem kapcsolódik a digitalizáláshoz, csak gondoltam, h se szabad SATA slot, se FW nincs a gépen, és a kettőt hátha egy együttes, USB-s megoldással meg lehetne oldani.

Ha van valami ötleted, azt megköszönöm!

2013. jún. 13. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

K: "A FireWire-t DV kamera kazettáinak digitalizálására szeretném használni, bővítőkártya kiesik, mert nincs a notebookba bővítőkártya slot. Tehát csak USB-s megoldások jönnek szóba. És amit digitalizálok, az nem kell, h a dokkolt merevlemezre menjen, tehát nekem jó ha a belső HDD-re megy, mert úgyis DVD-re lesz kiírva. És ezen felül szeretném az említett merevlemezt dokkolni, de az nem kapcsolódik a digitalizáláshoz, csak gondoltam, h se szabad SATA slot, se FW nincs a gépen, és a kettőt hátha egy együttes, USB-s megoldással meg lehetne oldani.

Ha van valami ötleted, azt megköszönöm!"

Ne privátba! Másnak is lehet szüksége a válaszainkra, illetve más is tudhat segíteni rajtad...

Láttam a reggeli témádat is, nem vagyok a terület szakértője, de nekem elég furcsán hat az, hogy egy digitális jel minősége attól függ, hogy mivel csatlakoztatot. Szerintem simán mehetne USB-n a dolog megfelelő beállításokkal.

DE ha az FW-hez ragaszkodsz: az általad kért megoldás nem jó. A merevlemezeken nem azért van az FW, hogy arra kötve eszközt össze tudd kötni a PC-vel, hanem, hogy egy PC-t v. MAC-et FW-n keresztül köss a merevlemezhez. Szóval marad a USB-firewire átalakító.

2013. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, értem, köszönöm! Viszont mielőtt privátban küldtem volna, előtte kiraktam ide is...
2013. jún. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!