Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vibráló képernyő, mi okozhatja...

Vibráló képernyő, mi okozhatja? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hali


Volt egy jól működő konfigurációm:


Asus M4A785TD-M EVO

AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Kingston 6GB 1066MHz DDR3

Asus Radeon HD 5770 CuCore 1GB DDR5

460w Zalman táp


Úgy döntöttem lecserélem a videókártyát erre:

Asus HD7770-1GD5


A probléma itt kezdődött: terhelés alatt (videólejátszás, játék, vagy Furmark teszt alatt) elkezd vibrálni a képernyő. Ez vízszintes "csíkok" formájában jelenik meg, a kijelző teljes magasságában.


Gondoltam, hogy OK, új videókártya, biztos selejtes, beszereztem helyette ezt:

Sapphire HD7850 2GB GDDR5


De a probléma megmaradt: a vibrálás erőssége csökkent valamennyivel, de nem szűnt meg. Elvittem kártyát haverhoz kipróbálásra, nála nem vibrált.


Tehát videókártya hiba elég valószínűtlen. Gondoltam, biztos gyenge a táp (500w kéne minimum leírás szerint), vagy az alaplap csinálja ezt;


Lecseréltem mindkettőt;

Corsair VS650 táp, Asrock 770 Extreme 3 R2.0 lett belerakva. A hiba ugyanúgy megmaradt...


Memóriát is próbáltam cserélgetni (négy helyett, csak egyet hagytam bent, nem javított semmit. Ezt két külön memóriával is próbáltam).


Persze próbáltam másik monitorral is; egy régi LCD-vel, azon is megmaradt a csíkozás (bár jóval kevésbé láthatóan). A monitorom csatlakozója nem HDMIs, szóval átalakítót használok (próbáltam több átalakítót, nem változtat semmin).


Tehát már csak a processzor a régi, de annak meg mi köze lehet hozzá?



Van ötletetek mi okozhatja a bajt?



2013. jún. 14. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ennyit próbálkoztál tiszteletreméltó.

A Black Edition nincs túlhúzva? Alapórajelen is csíkos?

Ha igen, akkor a proci a bűnös, esetleg a memóriavezérlőt nem 1333Mhz-en hajtod? Mert az is a prociban van.

2013. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1066-os memóriát ne állítsd feljebb, esetleg.
2013. jún. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Proci volt húzva korábban, de most teljesen alapon fut minden órajel.
2013. jún. 14. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs nincs több ötletem :( Tényleg sokat próbálkoztál, respect
2013. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akit érdekel a megoldás:


VGA kábel helyett DVI-t próbáltam, ez megoldotta. Nem a kábel a rossz (többel is próbáltam) sem a DVI > VGA átalakító (szintén többel is próbáltam). Okot nem tudom, de ez megoldotta.

2013. jún. 24. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!