Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkorára becsülhető egy új...

Bagg kérdése:

Mekkorára becsülhető egy új merevlemez adatmegtartó képessége?

Figyelt kérdés

Adott pl. egy új 1 TB-os merevlemez. Felmásolok rá több száz GB-nyi adatot, beteszem a fiókba.

Közel fix tényezők mellett (szobahőmérséklet, átlag szobai páratartalom, stb.), továbbélnek engem a rámásolt adatok?



2013. jún. 15. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt száz öregasszony sem tudja megmondani.

A mechanika biztos, az elektronika nem biztos

Tippverseny indul :)


Szerintem pár 10 év max, és álltóhelyében is gatyára megy...amilyen minőségben gyártanak mostanság pláne....


Üdv: Petya

2013. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Abból indultam ki, hogy a jelenlegi WD5000AADS rosszhírű merevlemezem 2,5 éve ketyeg, napi 15-20 órát - idáig tünetmentesen. Ha ezt az értéket a fenti példámban foglaltak szerint, pl. csak 10-zel felszorozható lenne, az 25 év, már boldog lennék. Csak nem érik el annyira az adathordozó réteg(ek) benne?

2013. jún. 15. 14:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

Ezekben a legprecízebb részegységek a tányérok ill a fej. Ezek vákuumban, légmentesen lezárva vannak, itt nem játszanak a páratartalom, fény stb.


Az ezeket vezérlő elektronika meg ki tudja. De nekem van közel 16 éves HDD-m ami működik, pedig nem vigyáztam rá. Néha elveszik, megtalálom, megnézem megy- e még, és újra elvesztem valamelyik fiók mélyén. (WD)


Szerintem jól tárolva esélyes a 25 év, de én párban tartanám(mindkettőn ugyanaz, lehetőleg más gyártótól). És előszedném néha(5 évente), hogy átjárják az elektronok a vezérlést. Akkor nagy baj nem lehet,főleg ha van egy HD Sentinel is telepítve, az úgy is szól ha baj van.


Üdv: Petya

2013. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

" Ezek vákuumban, légmentesen lezárva vannak, itt nem játszanak a páratartalom, fény stb. "


Ez nagy tévedés. A vinyó sosem volt vákuumban, hermetikusan elzárva, mivel több szellőzőnyílás is van rajta, így igen is "játszik" a pára és a fény. Mindemellett tényleg csak megtippelni lehet, hogy egy fiókba rakott vinyó mennyi ideig tartja az adatokat. A probléma annyi, hogy senki nem használ egy vinyót évtizedekig, mert addigra a kapacitása meghaladja a korát és alkalmatlan lesz a feladat ellátására...

2013. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Magában a HDD házában vákuum-közeli légnyomáson (1-2 Pascal a normál légköri 101ezer Pascal helyett) csíramentesített levegő van.


Ez nem egy motortér. :)


Na. A kérdés itt az volt,hogy tárolhatók e rajta az adatok 25 évig.


És sokan archiválnak olyan HDD-re, amiknek a feladata 25 év múlva is az lesz, hogy az adatok hozzáférhetőek legyenek.


Üdv. Petya

2013. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem motortér, de amin szellőzőnyílás van, ott már nincs csíramentes környezet vákuummal, ezért ezt is számításba kell venni...
2013. jún. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Érdekes dolgokat írtatok! Jelenleg, kommersz, "megfizethető", relatíve több évre szóló adattárolásra alkalmas eszköz még mindig a merevlemez. Az optikai lemezek természetesen szóba sem jöhetnek. Éppen őket szeretném visszakópiázni valami stabilabb hordozófelületre, amíg még nem késő.

2013. jún. 15. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:

Aham. Most kíváncsiságból elővettem egy elektronika nélküli Samsungot, szemügyre vettem.


Egy helyen láttam rajta nyílást, ami le volt matricázva. Szerkezetéből azt nézném ki, hogy fej elektronikájához megy.Az meg nem a tányérháznál van. Máshol nem láttam rajta szellőzőt, vagy más nyílást.


Lehet,hogy más típuson van...


[link]


Üdv: Petya

2013. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azt én is elfogadom, hogy nem a winchester lelkét hűti közvetlenül a beáramló levegő, hanem csak a hatása érvényesül, mint amikor egy csésze forró teát beleteszel egy tál hideg vízbe, nem a teát magát hűtöd hanem a csészét és ezen keresztül hűl maga a lényeg.
2013. jún. 15. 17:04
 10/11 A kérdező kommentje:
...pontosabban nem a levegő árad be, hanem a termelődő hőt adja le a lyukakon keresztül.
2013. jún. 15. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!