Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen merevlemezt érdemes...

Milyen merevlemezt érdemes vennem hosszútávú adattárolónak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy legalább 2TB-os merevlemezt szeretnék, nagyon hosszú élettartammal. Nem is lenne mindig benne a gépben,csak míg rámásolom a dolgokat és ha kell róla valami. (Egyébként sincs hely neki a gépházban)

Úgy tudom minél kevesebb lemez van benne annál tovább él.

Belsőre gondoltam,mert azok olcsóbbak, azt se nagy mágia kivenni meg betenni.

Mondják,hogy a WD nagyon jó márka,de nekem 2 év után elromlott.

30ezernél nem tudok többet rászánni,de jobb lenne 20 körül.

Nem a sebesség az elsődleges szempont,hanem az,hogy ne vesszenek el róla a dolgaim,vagy ha esetleg van olyan ami szól ha baja van és van időm menteni ami menthető. Az előző WD 1TB-osom pár óra alatt 80% szektorhibás lett, 1 MB adatot sem tudtam lementeni róla. Ilyet mégegyszer nem szívesen élnék át,családi fotók is voltak rajta, és egyéb nem pótolható dolgok.

Gondoltam rá,hogy DVD-re írkálok ki mindent,de az értelmetlen,mivel a DVD csak 4,7 GB és annak max 2 év az élettartama.



2013. jún. 15. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy WD Green már jó 4-5 éve ketyeg a gépben,és még mindig 100/100


Ha annyira gyorsan meghalt a HDD,akkor szar tápod van.

2013. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tényleg rossz tápom volt,de azóta már másik van.
2013. jún. 15. 21:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a pontos típusa?
2013. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Régi táp valami 400W Codegen volt

WD Green 1TB volt

Most van CHIEFTEC CTG 500


(Nem tudom mire értetted a kérdést)

2013. jún. 15. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A CTG 500 jó,az már nem ölhet nagyon HDD-t.


Ennyiért van Toshiba 2TB SATA3,Seagate Barracuda 2TB,és WD 2TB Caviar Green

2013. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vinyónál előre nem lehet tudni, melyik lesz jobb hosszú távon. Márkás vinyó is megadhatja magát 2 hónap alatt és egy sz@rabb is elmegy 1
2013. jún. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vinyónál nem lehet megmondani, melyik bírja tovább. Márkás is megadhatja magát 2 hónap alatt és egy noname is mehet akár 10 évig is. Én azt mondom, hogy ne egy vinyón tárold a fontos adatokat és akkor nem érhet meglepetés. Belsőt vegyél, mert a külsőre itt is sokat panaszkodnak, hogy egyszer csak nem ismeri fel vagy formázná. Legyen két belső nagy tárhellyel és mindegyiken legyen egy-egy példány a fontos dolgokból...
2013. jún. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!