Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ahci driver frissítés után a...

Gábor_79 kérdése:

Ahci driver frissítés után a Win7 Erőforrás-figyelőjében eltűntek a merevlemezek; csak egy, (név nélkül) diagramm a meglévő három helyett. -Alol a 'tárolás' kategóriánál pedig semmi. Mi okozhatja a hibát?

Figyelt kérdés

Illesztő-program visszaállítás után sem változott. Telepítve lett az alaplappal kapott eredeti Ahci. Futtattam még Intel chipset device software installert, ettől független - esetleg ez okozza.

- Az eszközkezelőben nincs hiba.

- A win7 lemezkezelője látja az összes merevlemezt.

- forrás-figyelőben a lemezaktivitást helyesen írja.

előre köszönöm a válaszokat !



#illesztőprogram;Ahci;Erőforrás-figyelő
2013. jún. 18. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Az Intel honlapjáról töltöttem le az általam megfelelőnek tartott illesztőprogramot. Frissítés után az 'eszközkezelőben' a merevlemezeket scsi emuláltnak írta, ha jól emlékszem. Vajon hol és mit állíthatott el? Csináltam rendszer-helyreállítást, de az User és a ProgramData mappa nem foglaltatott benne a mentésbe és megmaradt a hiba. Hálás lennék, mert nem állapot, hogy nem látom a lemezeim egyéni kihasználtságát. Botrány.
2013. jún. 21. 19:09
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]

szóval , így néz ki a valóságban.

2013. jún. 23. 16:12
 3/8 A kérdező kommentje:

Nahát, találtam még egy ilyet. Vajon ez mivel orvosolható? kéhrem segítsenek !

[link]

2013. jún. 23. 20:26
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért nem jelenik meg valós idejű teljesítmény információ?


Az operációs rendszer által szolgáltatott teljesítmény-számlálók (performance counters) alapján jelzi a valós idejű sebességet. A Windows induláskor inicializálja ezeket számlálókat ezért a munkamenet alatt csatlakoztatott merevlemez(ek) csak újraindítás után szolgáltatnak magukról ilyen jellegű adatokat.


Ha egyik meghajtón sem működik a valós idejű teljesítmény (sebesség) kijelzése, akkor ez a funkció az operációs rendszerben került tiltásra. Ezt a Start menü -> Futtatás -> diskperf -y parancsával lehet ismételten engedélyezni (mely után újraindítás szükséges).


Ha a fenti módszer nem vezet eredményre, akkor az alábbi módon lehetséges újra engedélyezni:


•Start -> Futtatás -> Regedit

•HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Perfdisk\Performance kulcsot kell megkeresni

• A Disable Performance Counters bejegyzés melletti 1-es értéket kell 0-ra állítani

• majd a számítógépet újraindítani.



Teljesítmény-kijelzés javítás Windows 7 alatt: "Start" gombra kattintás, majd cmd beírása, jobb gomb a megjelenő cmd.exe -n és a Futtatás rendszergazdaként pont kiválasztása.

A megjelenő ablakban lodctr /r majd ENTER. Ez megjavítja a sérült teljesítmény-számlálókat.

Ha valamely számlálóra azt írja hogy (Disabled/Letiltva), ez engedélyezhető a lodctr /e:(számláló név) segítségével. A (számláló név) helyére azt kell megadni, ami a [ ]-k között jelenik meg.

2013. jún. 24. 21:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Lényeg az , hogy a probléma megoldva.
2013. jún. 24. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nemtudom még nézed-e a válaszokat, de lenne egy olyan kérdésem, hogy neked a visszakapcsolás után nem tűnik el újra időnként ez a funkció?

Mert én megcsináltam úgy ahogyan írtad fentebb, de időnként újra eltűnik a lemezaktivitás és újra be kell kapcsolnom...

ha olvasod előre is köszi... :-)

2014. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, igen, jártam úgy, hogy újra eltűnt, de mivel meg volt a módszer, nem volt olyan hallatlan nagy probléma. Arra jutottam emlékeim szerint, hogy az Intel RST driver a ludas. Azóta, hogy nem használom vagy nem 'tom miért, de jó egy- másfél éve nincs ilyen gondom.
2014. dec. 23. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Értem, köszi a választ!

:-)

2015. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!