Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék a közeljövőben...

Szeretnék a közeljövőben vásárolni egy számítógép és ezeket a cuccokat raknám bele, szerintetek jó választás?

Figyelt kérdés

Alaplap: gigabyte ga 990xa ud3

Táp: corsair tx series tx650

Hűtő: thermaltake cl p0564d frio

Proci: amd fx 6100 3.30ghz am3 box

Vidikari: sapphire hd7770 1gb gddr5

Ram: kingston 8gb hyperx ddr3 1866mhz

HDD: seagate 500gb constellation 7200rpm 64mb sata3

Gépház: [link]



2013. jún. 21. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nagyon rossz összeállítás
2013. jún. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kicsit kifejtenéd hogy miért?
2013. jún. 21. 16:38
 3/18 anonim ***** válasza:
19%
Az AMD-k szarok, a Sapphire videókártyák meg úgyszintén. Inkább egy Intel-GeForce öszeállítás.
2013. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

#3

Köszönjük szépen, a fanboyságodra itt senki nem volt kíváncsi.

Kérdezőnek:

Az FX-6100 nem éri meg, helyette inkább 6300 és a videokártya jobb lenne 7790. Ezt úgy lehet kompenzálni, hogy a feleslegesen nagy táp helyett egy 400-500 wattosat veszel (mint pl. FSP Hexa 400 vagy Chieftec CTG 400/450). És gépházból is elég egy Sharkoon Vaya és akkor máris erősebb processzorod és erősebb kártyád is van. Tán ha 8 helyett 4 giga RAM-ot veszel (ami játékra még elég most is), akkor belefér egy egy gigás HD7850 és akkor máris sokkal jobb.

2013. jún. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
16:47, eddig Inteljeim voltak, most vettem egy AMD-t, és kb. ötször annyi hardverhibája volt mint az Intelnek (ráadásul felsőkategóriás AMD). Ha erre a "fanboyságra" senki nem kíváncsi, a te megalapozatlan sületlenségeidre mégúgyse. A mínuszt meg kaptad is gerincből.
2013. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

5/5


Azért mert egyszer belefutottál egy hibás darabba, az nem azt jelenti hogy az összes szar. nekem is AMD-m van és érdekes mód eddig semmi gond nem volt vele...szint ugy volt intelem és nvidiám is arról sem tudok rosszat írni mert azok is megfelelően műkődtek...hülyeség élből valamit lefikázni csak mert selejte futsz bele...ár/érték arányban az amd sokkal jobb az intelnél

2013. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Ha hiszed ha nem egy FX-6100-am és egy Sapphire!!! HD7870-em van. Semmilyen hibája nem volt. Ellenben inteles laptopommal volt probléma. Akkor most az Intel a rossz vagy hogy van ez?
2013. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

Laptopról nem tudok nyilatkozni, de ha jóltudom ,laptopnál baromság konfigurációt leírni, mivel azt nem te rakod össze...eszi,nem eszi,nem kap mást...


Ami pedig az AMD-t illeti, rongyos 400 ezerbe került csak, ezek után képzelem, a 100ezres és az alatti kategóriák mennyire is megbízhatóak. Az is igencsak poénos volt, mikor mikor szarráment az alaplap (Abit Albatron), az érvényes garancia ellenére sem voltak hajlandóak visszacserélni. Ez idáig egyetlen Intellel se történt meg, még a gagyi 233 megahertzes dukenukemháromdé-épphogyelindul Pentium 2-essel se...

Ami a videókártyát illeti, a GeForce bizonyult eddig a legjobbnak. Anno az ATI Radeon 9800 XT volt a non plus ultra, a videókártyák királya és királynője mikor megvettem. Másfél év után elfüstölt, úgy, hogy ki se volt igazán használva...

2013. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%
Kb. csak a felét értetted félre és nekem elég gyanús, hogy ez egy kitalált sztori. Ha valós, akkor csak pech-ed volt, amit én is sajnálok. Ha annyira rossz lenne, akkor írtak volna róla biztos többen is, hogy nem szabad megvenni mert leég pár év után. És igen, úgy értettem, hogy még ennél is többen írtak volna ilyet, mint most.
2013. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
36%

Haha, bárcsak kitalált sztori lenne...mindesetre érdemes egy termékről a neten, szakmai oldalakon is tájékozódni, nem a gyártó honlapján ahol mindenki a maga lovát dícséri.

Mindegy, ha AMD-t veszel, és 2 év múlva befullad, én szóltam...

2013. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!