Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne-e (kevés) pénzt...

Érdemes lenne-e (kevés) pénzt áldozni egy elég lassú, öreg gépre?

Figyelt kérdés

Specifikációk:


-ASUSTeK P4GE-VM alaplap

-Intel Pentium 4 2,66GHz CPU

-512MB DDR 166MHz RAM


Van még benne egy öreg, 7200RPM-es Samsung IDE vinyó. Nekem ennél sokkal jobb gépem van, tehát nem feltétlenül kéne. Véletlenül találtam rá a padláson. Windows XP 32 bit volt rajta, és elképesztő lassú volt, lefagyott ha egyszerre két weboldalt akartam megnyitni a friss Google Chrome-mal. A programokból úgy tippelek, hogy 4-5 éve használták utoljára. Szétszedtem, kiporoltam, tettem bele egy felesleges 80 gigás IDE HDD-t, újratelepítettem (XP 32bit SP3, nem tudom bírna-e jobbat de nem hinném) de így is alig gyorsabb, mint előtte.

Szerintetek megérné-e költeni rá egy kicsit, hogy használható gép legyen belőle, amin lehetne dolgozni, esetleg 1-2 filmet megnézni? Elég jó lenne, ha a nyaralómban lenne és nem kéne a mostanit folyton hordozni. Ha megérné, akkor mit bővítsek? Egy gyenge új gépnél ha kevesebbe kerül a fejlesztés és az előbb említett feladatokra megfelelővé teszi, nekem már megéri. Előre is köszönöm.



2013. jún. 22. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább add el és vegyél rajta egy sört ;)
2013. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár ddr 1-es ramokat drágán el lehet adni, szóval kijön egy rekesz is :D
2013. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, ddr1 ramból ami nem 1 gigás, az eladhatatlan, ingyen sem viszi senki.
2013. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:

[link]

[link]


Az az alaplap maximum 2 GB 333 MHz-es memóriát kezel. Agy 512 MB-os modult kapsz egy ezresért.

A memóriakezelése egycsatornás, vagyis nem kell párba válogatni, hanem teszel bele amit bírsz.

Ha van 1 GB memóriád, meg nézel bele valami elfogadható AGP-s videokártyát, pl egy 9600-as radeot, akkor úgy 3K-ból talpraállítottad.


A windows xp meg pont jó rá.


Szövegszerkesztésre, filmnézésre bőven jó volna.

2013. jún. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SimkoL ***** válasza:

Intel P III 1 GHz

352 MB 133 MHz RAM

Integrált VGA 32 MB

80 GB HDD


XP SP2 Op.rendszer - nem SP3 !


Netezek - Opera -

Filmet nézek - Media Player Classic -

Programokat írok - Delphi 7 - bár a fordítás kicsit lassú


Ha a fiam haverjai itt vannak harmadik gépként hálóban a

Counter Strike-al is játszanak rajta.



Nem értem ezek után, hogy miért lassú a géped. :)

2013. jún. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!