Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem nagyon hangosan zúg a...

A gépem nagyon hangosan zúg a ventillátor miatt, annak mennyibe kerül a cseréje?

Figyelt kérdés

Azt hiszem hogy a procceszor hűtőjéről van szó.

Kb. mennyibe kerül egy ventillátor bele és a cseréje?

Értelmes válaszokat várok.



2013. jún. 27. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Az sokmindentől függ: Méret, típus, márka.

Anyagárban, én kb, 3-6 ezeret mondanék. Ez az alap.

2013. jún. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen gépről van szó, és mi a zúgás pontos oka.


Lehet hogy csak el van koszolódva a hűtőborda, és melegszik a processzor, akkor szokott nagyon búgni a ventilátor. Vagy lehet hogy maga a gépház sem szellőzik rendesen, ott lehet próbálkozni hogy leveszed az oldalát, stb, vagy háztól függően jó ha van benne 8-12cm-es ventilátor, általában a 12 centisek halkabbak, és több levegőt elszállítanak.


Esetleg az is megeshet hogy a csapágyazása ment tönkre, akkor egy másik gyári hűtés 500Ft használtan.


Vagy van sok fajta processzorhűtő, ahogy előttem írták 3-6 ezer forint az alja.


Persze itt tényleg tudni kéne pontosan milyen gépről is van szó.

2013. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miktől függhet? Amúgy csak a márkáját tudtam kideríteni: Coolser Master a márkája.
2013. jún. 27. 10:02
 4/5 A kérdező kommentje:

A gépem pontos tulajdonságai:

Videokártya. GeForce 9400 GT

RAM: 2 GB DDR2-es típusú

Processzor: Intel Dual core

Tápegység: 450 watt

2013. jún. 27. 10:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem tuti a csapágyazása ment tönkre, mert akkor is zúgott ha levettem az oldalát és most volt kb 6 hónapja tisztítva. Amúgy néha én is szoktam ahol tudom. Szerintem a 6 hónap az nem olyan sok.
2013. jún. 27. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!