Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gép ventilátorok elrendezése?...

Gép ventilátorok elrendezése? Ingadozó proci ventilátor?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves konfigom, amit most bővitenem kellet 1 új ventilátorral, mert az 1 ventilátor a hátuljába már nem elég az utóbbi napokban lévő meleghez... AZ lenne a kérdésem, hogy ha a házba máshova nem tudom tenni, csak a hátuljába a másik alá, akkor meiket hogy rakjam be hogy prima legyen? Jelenleg az alsó kavarja befele a levegőt, a felette lévő pedig kifele viszi. Kis változást sikerült elérnem, kb -10C fok a GPU-ból és az alaplapból a HDD-ből kb -3C fok terhelés alatt. Viszont a CPU még igy is 59-69 terhelve ami szerintem igy is sok, főleg hogy levan szedve a gép oldala, ki van porolva és nincs is olyan meleg most. Nem tudom az számit e, hogy időnként (szerintem terheléstől függően) kicsikét lassacskán pörög a CPU ventilátora? Az utóbbi miatt a tápra tippelek, mert elég gagyi hónapok óta haldoklik már, szerintem nem tud a ventilátornak elég kakaót szolgáltatni! Ötletek?

2013. jún. 27. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

miért milyen tápod van?:)

egyébként döntsd el, hogy leveszed az oldalát vagy ventiket teszel bele... nyilván a ventik által keltett légáramlás akkor hatékonyabb, ha rá van téve az oldallap

2013. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
LC Power 420W :) Mikor elfüstölt a tápom 1 éve csak erre volt épp lóvé xd... De a következő héten tervezem már a cseréjét egy jobb chieftec-re vagy fsp-re! Egyébként igazad van, kipróbálom akkor ugy hogy visszarakom az oldalát, de még pár napja mikor kánikula volt muszáj volt levennem mert 80-90 fokos volt a cpu..:/ ki is fagyott 1-2x a gép 2-3 óra működés után.. a proci meg egy Intel Core 2 duo e7400 2.80ghz
2013. jún. 27. 19:29
 3/20 anonim ***** válasza:
*Az utóbbi miatt a tápra tippelek, mert elég gagyi hónapok óta haldoklik már, szerintem nem tud a ventilátornak elég kakaót szolgáltatni!* Ez hülyeség mig a gépednek bir eleget adni addig a ventilátorral sincs gond. Azért váltogatja a fordulatot mert PWM vezérlése van, azaz mindig annyi zajt csap amennyi szükséges és a hőmérséklet szerint váltogatja a fordulatot. Milyen processzorod is van pontosan?
2013. jún. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Aha, hát én csak tippeltem de lehet igazad van! Intel Core 2 duo e7400 2.80ghz Lehet hőpasztázni kéne azért melegszik ennyire? Kb amióta megvettem talán 1x volt pasztázva..
2013. jún. 27. 19:32
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát igen egy pasztázás biztosan segitene rajta, nekem is az E5200 2.7 GHz terhelés alatt ment 65-70 fokot pasztával már csak max 55 mikor meleg van 60. Szerintem egy próbát megér. Ja és a tápot bizony le kellene cserélni mert nem egy megbizható darab. Ha még mindig melegedne és van rá pénzed akkor vegyél egy Cooler Master: Hyper TX3 EVO garantáltan le fogja hűteni és még halkabb is lesz.
2013. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rendben köszike a tippet!:) A pasztázást még a héten megcsinálom aztán majd meglátjuk mi lesz!
2013. jún. 27. 20:01
 7/20 A kérdező kommentje:
De akkor a ventik rendezése jólesz hátul?
2013. jún. 27. 20:20
 8/20 anonim ***** válasza:
Hát igy elég nehéz... talán ha feltöltenél egy képet a lehetséges opciókról és a ház pontos tipusa is jó lenne.
2013. jún. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

a gépház sima asus egy 4ezer ft-os ház... itt vannak képem a jelenlegi állásról: [link]


[link]


jelenleg igy vannak elrendezve, a gépház oldalán lévő venti ki viszi a levegőt és a hátul lévő venti is ki... az előbb próbáltam ugy h a hátsó viszi be a levegőt oldalán meg ki de ugy nagyon tré hőfokot értem el, viszont igy se az igazi... először meg ugy volt h a gépház hátuljába volt mind2 a nagyobb vitte be a levegőt ami alul volt felette meg a kisseb venti ami meg kivitte.. Most akkor hogy csináljam?! Tanácstalan vagyok, igy is ugy is ingadozik 50-60 C fok között, ha a steamet elinditom vagy bármi más cpu igényesebb progit akkor 80%-kos terheltségnél 80-90 sőt 100C fokos is volt!

2013. jún. 28. 16:08
 10/20 anonim ***** válasza:
Itt nagyon nagy a probléma 100C már nem csak hogy veszélyes hanem minden másodperccel sütöd a processzor körüli áramköröket... legjobb megoldás szerintem ha le veszed a procihűtőt leszeded a régi eléget pasztát aztán újra lepasztázod... aztán a a ventilátorok maradjanak ugyan igy, de mind két ventilátor fúja befele a levegőt majd a táp ventije kiviszi. Adott helyzetben ez a legjobb megoldás, de ha van egy kis fölösleges pénzed pasztázd le és vegyél rá egy ilyen hűtőt ( [link] ) garantált lesz a siker.
2013. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!