Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ATI Radeon r5450 1GB ddr3,...

ATI Radeon r5450 1GB ddr3, vajon müködik?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy barátnőmnek kiment a videókártyája.. el is hívtak magukhoz egy kontár számítógép gurut.. aki kiszedte a hibás kártyát bekapcsolta az integrált kártyát hogy addig működjön a gép. rendelt is nekik neten valami 8000ft-ért egy ATI Radeon r5450 1GB ddr3as kártyát. A barátnőm elmesélte hogy mit csinált a kontár a géppel amikor megjött a kártya. ügyebár van rajta hdmi csatlakozó a monitorjuk meg HD, volt otthon 1 régebbi HDMI kábeljük, de a videókártyára olyan hdmi ment aminek a végén a tüskéknél 1 ilyen vízszintes tüske van " - " ilyen. ez a kontár meg felmelegített 1 tű-t, hogy beleszúrkáljon a kártyába " - " efölé 2 lyukat meg csík alá is kettőt hogy belemenjen az otthon csatlakozó. erre gondolom nem volt jó. elküldte barátnőm nevelőapját hogy vegyen HDMI kábelt... persze a rendeset ami belemegy. szóval 100% hogy nem müködött neki és azért. (kár hogy nem voltam ott..) na mind1, mikor nekem barátnőm ezeket elmondta nem is hittem a fülemnek. végülis aztmondta nekik a szaki hogy működik a kártya de csak az integráltal, mert abból veszi az erőt... (LOL??) elmentem hozzájuk hát persze hogy csak az integrált ment. az új meg csak bevolt oda rakva a hdmire dugva a semmiért. letiltottam az integráltat, próbáltam hdmi kábelen meg sima vga-n.. de meg se nyikkan a kártya... még nem tudtam másik gépbe megnézni.. a kártya PCI-E amit támogat az alaplap. szóval a kérdés: árthatott ez az önfejű szurkálás annyira a kártyának hogy meg se nyikkan?



megjegyzem ezzel a szurkálással elmúlt a 3 év garancia...



2013. jún. 29. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

garancia ugrott,de nem a dvi kiszurkálása miatt romlott el,ez egy bevett szokás,sokan csinálják,hogy belemenjen a másik típusú DVI is...


az igaz,hogy nem garanciális kártyával kéne...

2013. jún. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ (Y). ezt nem tudtam. lehet akkor hogy a kártya alapból nem működött, és nem tudott mit csinálni. sajnos nem voltam ott.. :/ de ilyen mondani hogy az integráltal egymásnak adják az erőt.. eszem megáll... vagy elrontott valamit rajta, vagy hibás kártyát küldtek.. amire úgy érzem soha nem jövünk rá.. ugyebár visszaküldeni nem lehet a garancia elvesztése miatt..
2013. jún. 29. 21:20
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ha karin fizikai sérülés van, akkor ihattok rá hideg vizet, nem cserélik ki.

Mondjuk azt se értem mért kellett erőltetni ezt a HDMI -t. A HDMI -s minitorokon minimum van még vagy egy D-SUB vagy egy DVI-D ugyan úgy megfelel a célnak. A kábel meg csak 500 Ft ellentétben egy új kártyának. Én ha megláttam volna ilyen módon barmolja össze a kártyát ott rúgtam volna fel a helyszínen.

2013. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! hát igen.. én is ezt tettem volna ha ott vagyok..


ráadásul ameddig vacakolt vele olyat szólt hogy: rossz ez a monitor és azért nem lehet HD-be nyomatni.. még a laikusak is látják, hogy rá van írva hogy HD TV/MONITOR .. :) áá mindenesetre kipróbálom 1 másik gépbe.. bár valami isteni csoda kéne, hogy megnyikkanjon..:)

2013. jún. 29. 21:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
hdmi-t tuti nem szúrta,dvi-nál szokták a szélén lévő egyenes kis lap felett 2 pin-t és alatta is ahogy a kérdező írta... hdmi nem összekeverendő a DVI-al
2013. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

[link]


az elsőből csinált másodikat..



most így felvilágosodtam, hogy írtál.


ha esetleg rosszul szúrta ki attól hibásodhat a kártya szerinted?

2013. jún. 29. 22:07
 7/7 A kérdező kommentje:

én eddig valószínűleg kevertem őket. :)


megjegyzés: ha a kártya a vga-ba van simán, akkor semmi kép nincs.


ha a DVI-be van, akkor azt írja hogy nincs kábeljel. :)


ezt mit jelenthet pontosan?:)


itengrált levan tíltva, a kártya rendesen behelyezve.

2013. jún. 29. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!