Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek ami...

Milyen laptopot vegyek ami CAD/CAM programok futtatására alkaplmas? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Igazából 3D-s tervezés és gyártás szimulálása lenne a gép feladata :)

Én a lenovo G580 core i3 és GT635M 2GB-en gondolkodtam,erről és az i5-tel rendelkező típusról már olvasgattam,kérdeztem itt,volt valaki akinek az i5 nagyon melegedett,azon kívűl megbízhatónak tartott típus.

[link]


A másik tipus lenovo Y500 core i5 GT650 2GB itt van i7 es típus is de az csak akkor ha nagyon fontos a fent említett szoftverek futtatására.

[link]


Más márkákat is mondhattok,lényeg hogy megbízható legyen egyszer akarok venni de hosszabb időre :)



2013. jún. 29. 21:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Hátt nézelődtem és én a 2.-at ajánlom i5 verzióját elég jó árban van és márkás is a lenovo már tett le az asztalra eleget.


3D-tervezéssel elboldogulna az 1. is csak hogy a szimulálásnál eltörne az biztos. Nem tudom pontosan milyen progikkal dolgoznál, én Solid Edgen munkálkodok.

Ott a tervezést i3 proci észre sem vette viszont amikor szimulálásokat csináltam akkor eléggé küzdött szegény...

Ezért ajánlom az i5-öt úgy gondolom elég lesz a GT 650-nel , bár attól függ milyen programokat használsz ill. mennyire összetett dolgokat akarsz tervezni/szimulálni.

i5-gépen például a 4hengeres motorblokkom (minden alkatrészével együtt kb. 100db) fizikai szimulálásánál igencsak megizzadt.


Attól függ milyen progival akarsz dolgozni és kb.: mennyit szánsz rá.

2013. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Igazábol Solidworks,proengineer,catia,ebből valamelyik tervezőprogram lenne,a solidworks felé hajlok,ahoz vannak tutorial videók is ami nagyban megkönnyíti a tanulást :)

CNC programozást tanultam,és szeretnék tovább fejlödni CAD/CAM irányban,később tanfolyamot is tervezek.

Tehát ha jól értettem akkor a G580 i3-al a tervezéssel még elboldogul,de a szimulációval már nem lenne képes megbirkózni?

Az Y500 már tényleg komolyabb gép,nagyobb felbontású kijelzővel rendelkezik,ami gondolom itt előnyt jelent,meg erősebb minden téren.

80K lenne az árkülönbség,nem kevés de ha az ember már egyszer vesz gépet,és munkára is tudom majd használni akkor inkább még gyüjtök hozzá és a jobbat fogom venni :)

Köszönöm a választ!

További szép napot :)

Üdv!!

2013. jún. 30. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!